Вівторок, 26 травня 2020
. 12 oC небольшой дождь

EUR 28.90/29.60 USD 26.70/27.11
ukenru

Новини України

Розповіли, які послуги покриватиме українцям служба здоров'я після 2020 року

Пацієнти отримуватимуть за необхідності екстрену медичну допомогу і госпіталізацію незалежно від того, чи мають вони декларацію.

Очільниця МОЗ Уляна Супрун повідомила, що попри зміни у політиці трансформація охорони здоров'я продовжиться, та розповіла про зміни після 2020 року та підготовку до них. Про це йдеться на сторінці урядовиці у фейсбуці, передає видання LK, з посиланням на  ТСН.

Як відбувається підготовка до 2020 року:

Восени 2019 року разом з Державним бюджетом буде ухвалена перша в історії України програма медичних гарантій (гарантований пакет медичних послуг).

До програми увійдуть послуги первинної, спеціалізованої амбулаторної, стаціонарної медична допомоги, а також екстрена, паліативна та реабілітаційна медична допомога.

Від початку року Міністерство охорони здоров'я України і НСЗУ Національна служба здоров'я України працюють над цілим пакетом нормативних актів, які стосуються принципів фінансування та надання медичних послуг за цими напрямами. Більшість з цих документів для України розробляються вперше.

До кінця 2019 року усі ці документи має ухвалити новий Уряд. Нова Верховна Рада України має ухвалити відповідний бюджет, який забезпечить фінансування, яке потрібне, щоб забезпечити гарантоване покриття життєво важливими медичними послугами та ліками українців.

Водночас зараз місцева влада та лікарні мають виконати своє домашнє завдання: автономізуватися, закупити комп’ютери, обрати медичну інформаційну систему та під'єднатися до системи eHealth.

Як працюватиме система з 2020 року:

Усі медичні заклади, які планують й надалі отримувати оплати за медичні послуги з Держбюджету, з 2020 року перейдуть на прямі господарські договори з єдиним платником — Національною службою здоров’я України.

НСЗУ не утримує медзаклади відповідно кошторису, а закуповує послуги відповідно до договору з комунальними некомерційними підприємствами (лікарнями після автономізації).

Які послуги покриватиме Національна служба здоров’я України:

НСЗУ оплачує гарантований пакет медичних послуг. Зокрема екстрену медичну допомогу і госпіталізацію, коли вона необхідна. Незалежно від того, чи є декларація. Якщо трапляється екстрений випадок, приїздить швидка, пацієнт отримує допомогу.

У 2020 році декларація потрібна буде не лише для того, аби отримати послуги сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів. НСЗУ так само зможе оплатити інші планові послуги, якщо у вас є електронне направлення. Отримати його можна буде у свого лікаря.

Продовжить працювати програма "Доступні ліки". У лікарнях під час госпіталізації оплата послуги від НСЗУ буде включати ліки і витратні матеріали за Національним переліком лікарських засобів. Дороговартісні ліки (наприклад, для лікування онкології) будуть закуповуватися централізовано Міністерством, як це є зараз.

Які послуги не будуть покриватися?

Поліклініки, які стануть комунальними некомерційними підприємствами, отримують легальне право надавати платні послуги, які не покриватиме НСЗУ.

Це насамперед немедичні послуги (покращені умови перебування в лікарні, довідки, масажі, бальнеологія), медичні послуги без направлення лікаря, стоматологія (окрім дитячої та екстреної), щеплення поза національним календарем щеплень, а також планова діагностика, консультації, амбулаторне або стаціонарне лікування без направлення лікаря.

Раніше у МОЗ підбили підсумки медреформи загалом та розповіли про подальші плани. Серед досягнень - забезпеченість вакцинами, право українців обрати лікаря та зростання статусу медпрацівника.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина