Понеділок, 25 січня 2021
. 2 oC ясно

EUR 33.80/34.40 USD 27.95/28.35
ukenru

Новини України

Які медичні довідки потрібні дитині до 1 вересня для школи та садочка

Pin It

Для відвідування закладу дошкільної освіти батькам потрібно надати довідку, що дитина здорова. Повідомляє видання LK, з посиланням на сайт "Є".

Першого вересня стартує новий навчальний рік, а значить перед батьками знову виникнуть питання, що потребують вирішення. Одне з найважливіших – обов’язковий медичний огляд, який необхідно пройти всім школярам та дошкільнятам перед початком начального року. Які довідки слід готувати, розповіли у Департаменті освіти та науки Хмельницької міської ради.

«Для відвідування школи та садочку у 2019 році потрібно кожній дитині мати довідку форми № 086-1/0 «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду». Її видає сімейний лікар, з яким була підписана декларація. Термін дії довідки становить один рік. Для першокласників і дітей, які вперше йдуть до садочків потрібна довідка форми № 063/о «Карта профілактичних щеплень». Якщо дитина отримала додаткові щеплення або ревакцинацію, цю довідку потрібно оновити та знову принести до навчального або дошкільного закладів», - розповіла начальник відділу загальної середньої освіти та виховної роботи Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Наталія Бакалюк.

Чи потрібна для школи медична карта

Медична карта дитини (форма № 026/о), яку раніше вимагали заклади освіти, більше не потрібна - дані про стан здоров’я дитини не можуть бути відкритими і зберігатись поза межами медзакладу. Цю форму МОЗ України скасувало у березні 2018 року.

Право на медичну таємницю гарантує стаття 39-1. Закону України «Основи Законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.1992 № 2801-XII.

«Пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров'я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні. Забороняється вимагати та надавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта», - йдеться у Законі.

Тож дані про стан здоров’я дитини можуть міститися виключно у «Історії розвитку дитини» (Форма № 112/о ) - медичній картці, яка зберігається у закладі охорони здоров’я.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина