П'ятниця, 05 червня 2020
. 25 oC ясно

EUR 29.70/30.35 USD 26.40/26.80
ukenru

Новини України

Cело з Хмельниччини – увійшло до десятки неймовірних в Україні

Під час онлайн-голосування обрали кращі бізнес-плани розвитку сільських територій.

Село Лисець, що в Дунаєвецькому районі, увійшло до півфіналу сіл, які змагатимуться за перемогу в конкурсі «Неймовірні села України-2019». Їх обрали за результатами онлайн-голосування, яке фінішувало учора, 18 липня. Повідомляє  видання LK, з посиланням на сайт "Є".

Протягом місяця кожен охочий міг віддати свій голос за одне або декілька сіл. В результаті, були визначені 11 найкращих бізнес-планів розвитку сільських територій.

Зазначається, що спочатку мали обрати десятку неймовірних сіл. Однак два населених пункти, а саме наш Лисець та Гільча Друга, що на Рівненщені, за результатами голосування отримали однакову кількість балів - по 2,4 тисячі голосів. Тому до півфіналу увійшло 11 сіл.

Відомо, що до 31 липня члени Експертної ради конкурсу будуть відбирати з 11 сіл-півфіналістів п’ятірку, яка пройде у ІІІ етап конкурсу - фінал.

А з 1 по 30 серпня відбудеться «Неймовірний сільський автопробіг» по 5-ти селах-фіналістах, в рамках якого представники AgroPortal.ua відвідають кожну з громад, для того, щоб переконатися в неймовірності села та допомогти підготуватися до захисту свого бізнес-проекту перед членами Експертної ради восени цього року.

«Якщо увійдемо до фіналу – з радістю будемо чекати на гостей. Звісно, покажемо найкраще, чим може похвалитися наше село: неймовірної краси водоспад, фольклор, ремесла. Саме в серпні в наших сільчан – у розпалі сезон заготівлі. Квасять огірки, помідори, починають сушити яблука та сливи. Це надзвичайно трудомісткий, але й захоплюючий процес. Для сушіння годяться лише спеціальні муровані печі на дровах. А їх в кожному дворі по декілька, а то й понад десяток», - розповідає директор сільського Будинку культури Леся Скіп.

Нагадаємо, потрапив Лисець до переліку неймовірних сіл, неспроста. Село славиться своїми садами і оригінальними гастрономічними традиціями. Майже в усій Україні знають лисецькі квашені яблука, чорнослив та узвар із сухофруктів. На цьому, власне, побудований увесь малий бізнес у селі. А ще тут є мальовничий водоспад, який мешканці хочуть перетворити на туристичну родзинку краю.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина