Вівторок, 11 серпня 2020
. 18 oC ясно

EUR 32.05/32.70 USD 27.40/27.80
ukenru

Новини України

Кір не вщухає: щотижня на Хмельниччині фіксують десятки нових випадків

Хворіють і діти, і дорослі.

На Хмельниччині продовжують фіксувати випадки захворюваності на кір. Наразі, за інформацією Державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України», в області реєструють по 40-45 випадків кору за тиждень. Так, за останній тиждень (станом на 3 липня) зафіксовано 40 випадків. Про це пише газета  Кам'янець-Live, з посиланням на сайт "Є".

 

«Серед захворілих 17 дорослих та 23 дитини. З них 2 випадки зафіксували в Деражні, на Дунаєвеччині 10, 7 у Красилівському районі, на Полонщині, Славутчині, Старокостянтинівщині, Ярмолинеччині, в Хмельницькому районі та місті Кам’янець-Подільський зафіксовано по 1 випадку, Шепетівщині 9 та в місті Хмельницькому 6 випадків», - розповідає завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Тетяна Федак.

Найчастіше, зазначає, хворіють діти до року.

«Згідно з календарем щеплень, який діє в Україні, вакцинація проти кору відбувається в 12-місячному та в 6-річному віці. Малюків до року захищає природний імунітет, який передається від матері. Звісно, якщо вона була щеплена. Але, зважаючи на те, що певний період часу від щеплень відмовлялися, то відтак нині почали хворіти діти, яким не виповнилося року, народжені невакцинованими жінками. З огляду на це до календаря щеплень внесли зміни, згідно з якими наразі можна щеплювати дітей з шестимісячного віку. Але тільки тих, які перебувають в осередках спалаху кору. До прикладу, якщо хтось в сім’ї захворів на кір, і там є дитина, якій менше 12 місяців, але виповнилося пів року, то її можна вакцинувати», - пояснює Тетяна Федак.

Медик зазначає, що, не зважаючи на те, що наразі фіксується спад захворюваності на кір, радіти зарано. Каже, вересень-жовтень покажуть, чи буде друга хвиля спалаху кору, чи хвороба відступить.

За словами Тетяни Федак, спалах захворюваності на кір в Україні, і разом з тим в Хмельницькій області, фіксують уже три роки поспіль.

«Якщо, починаючи з 2012 року і впродовж п’яти років, ми не фіксували в області жодного випадку кору, то у 2017-му мали 11 випадків, у 2018-му – вже близько півтори тисячі, і лише за січень 2019-го – в піковий місяць захворюваності на кір – було зареєстровано практично стільки ж випадків, як за увесь попередній рік. І січні-лютому ми мали 240-280 випадків кору щотижня», - каже пані Федак.

За статистикою ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» станом на 4 липня (починаючи з 1 січня) усього на Хмельниччині на кір захворіло 4319 осіб. З них 2126 дорослих та 2193 дитини. За словами медиків, найдієвішим заходом профілактики захворюваності на кір залишається специфічна імунопрофілактика, тобто вакцинація.

Нагадаємо, цьогоріч на Хмельниччині зафіксовано два летальних випадки – 21 січня від ускладнень від кору помер 35-річний житель села Турчинці Городоцького району, а 24 лютого померла місячна дитина з Деражнянського району.

У квітні на Хмельниччині розпочали спецоперацію з протидії захворюваності на кір – мобільні бригади здійснюють вакцинацію нещеплених дітей.

Кір – небезпечне вірусне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови. Вірус кору може жити в повітрі й на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Хороба може мати серйозні наслідки та навіть призвести до смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням – вакцинація.

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина