Вівторок, 11 серпня 2020
. 18 oC ясно

EUR 32.05/32.70 USD 27.40/27.80
ukenru

Новини України

У липні українці зможуть побачити місячне затемнення

У ніч на 17 липня над територією більшій частині Європи можна буде спостерігати затемнення Місяця. 

Це буде часткове затемнення місяця, яке зможуть побачити і на всій території України, повідомляє  видання LK, з посиланням на сайт "МБ".

16 липня майже повний Місяць досягне спадного вузла своєї орбіти і покриє Сатурн при видимості в Південній Америці і акваторії Тихого океану. Прийнявши в цей же день фазу повного місяця, місячний диск сховається за земною тінню, тобто відбудеться часткове місячне затемнення. Місяць увійде в тінь Землі приблизно на 65%, але це станеться незабаром після півночі, тобто вже 17 липня в 0 годин 31 хвилину.

Місячне затемнення наступає, коли Місяць входить в конус тіні від Землі. Діаметр плями тіні Землі на відстані 363 000 км (мінімальна відстань Місяця від Землі) становить близько 2,6 діаметра Місяця, тому Місяць може бути затіненей цілком. Коли Місяць під час затемнення повністю входить у тінь Землі, говорять про повне місячне затемненне, коли частково — про часткове затемненні.

Формально момент повного місяця настане через кілька хвилин після максимальної фази затемнення — о 0:40. У США липневий повний місяць відомий як "Оленячий Місяць". Це пов’язано з тим, що в цей час року у оленів з’являються нові роги.

Ще одна назва липневого повного місяця — Громовий Місяць через часті грози влітку.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина