06.12.2019
. -2 oC туман

EUR 26.00/26.55 USD 23.60/23.90
ukenru

Новини України

Число українців у Польщі зросло в п'ять разів - консул

Громадянам України видано майже 200 тисяч дозволів на проживання в Польщі. Українці в цій країні, переважно, виконують просту фізичну роботу.

За останні п'ять років кількість трудових мігрантів з України в Польщі зросла в п'ять разів - з 300 тисяч до, приблизно, 1,5 млн. Такі дані озвучила керівник консульського відділу посольства України в Польщі Світлана Криса, повідомляє  видання LK, з посиланням на  Кореспондент.

 "З початку 2014 року спостерігається різке збільшення кількості громадян України, які перебувають у Польщі. Якщо до 2014 року їх кількість оцінювалася, приблизно, в 320 тисяч, то зараз, за ​​неофіційними даними, це півтора мільйона чоловік", - повідомила Криса.

Вона додала, що, за офіційною статистикою Управління з питань іноземців Польщі, на сьогодні громадянам України видано 196 тисяч дозволів на проживання.

Консул зазначила, що українці в Польщі, в основному, виконують просту фізичну роботу, а саме: працюють на будівництві і ремонтних роботах, у транспортній сфері, сільському господарстві, сфері обслуговування, на виробництві заводів і фабрик.

"Взагалі зараз, напевно, немає такої галузі в Польщі, де б не працювали українці", - сказала Криса і додала, що в Польщі є також невеликий відсоток українців, які працюють у сфері IT-технологій, у вищих навчальних закладах, у сфері медобслуговування.

Раніше повідомлялося, що Польща може втратити кожного четвертого заробітчанина з України. Це пов'язано з тим, що з 2020 року в Німеччині відкривається ринок праці, який може спровокувати відтік українців з Польщі.

Також стало відомо, що в 2018 році українські мігранти переказали з Польщі в Україну $3,6 млрд. Загальна ж сума переказів з різних країн склала $10,8 млрд.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина