Понеділок, 13 липня 2020
. 18 oC переменная облачность

EUR 30.15/30.87 USD 26.85/27.25
ukenru

Новини України

"Ще один фігурант та брехня Луценка".Bihus.info розповів нові деталі справи про розкрадання в оборонці

Журналісти припускають, що справу затягують.

Журналісти Bihus.info оприлюднили черговий випуск "Наших грошей", який присвячений розслідуванню справи про багатомільйонні розкрадання в українській армії. Повідомляє  видання LK, з посиланням на  ТСН.

За словами розслідувачів, генеральний прокурор в одному з виступів безпідставно звинуватив їх у брехні. Тоді генпрокурор заявив, що в телефонах фігурантів справи немає деяких діалогів, які були оприлюднені журналістами, зокрема - розмови між працівником "Укроборонпрому" Віталієм Жуковим і гендиректором "Укроборонпрому" Павлом Букіним.

Насправді ж, переконують журналісти, копія цих діалогів є в листуванні Віталія Жукова зі ще одним фігурантом справи Станіславом Хошем. Щодо ролі останнього в схемі розкрадання, то у випуску розповіли, що він займався доставкою висотомірів з Москви в Дубай, а звідти до України та "накручуванням" їхньої вартості.

"Жуков забезпечив контракт та його розпил, а от самі висотоміри забезпечив Хош", - говорять журналісти.

Згадується також про розслідування справи НАБУ, яке ніби-то займалося ним протягом двох років та намагалося себе виправдати. Після розголосу скандалу в пресі, НАБУ розпочало службове розслідування та перевірило всіх фігурантів справи: зокрема детектива Дмитра Литвиненка, заступника директора Гізо Углаву та керівника детективів Андрія Калужинського. За словами розслідувачів їх перевіряли на поліграфі. Однак і тут відбулися неоднозначні події. Литвиненко та Калужинський пройшли перевірку на поліграфі "погано", а ось Углаву так і не перевіряли.

"Стриманість, що може свідчити про приховування інформації (прим. про Калужинського та Литвиненка). Його опитування (прим. Углави) було припинено через те, що поліграф не міг показати дані, у зв'язку із втомою, або поганим психологічним станом", - розповіла член Дисциплінарної комісії НАБУ Тетяна Козаченко та додала, що інших спроб перевірити останнього не було.

В результаті керівник Антикорупційного бюро погодився лише з доганами Андрію Калужинському та Дмитру Литвиненку, а Гізо Глава отримав лише зауваження.

Ще одна проблема, на якій наголошують журналісти, вилучені телефони у фігурантів розкрадань, на яких є оригінали скандальних листувань досі перебувають у ГПУ, а не в НАБУ, яке займається розслідуванням. Останні переконують, що не можуть їх забрати, Генпрокуратура заявляє, що телефонів не віддала, адже "детективи мали прийти по них з оригіналом ухвали суду, який зобов'язав це зробити, натомість поштою відправили їм копію".

Без телефонів фігурантам скандалу не можуть висунути звинувачення у суді, а термін судового рішення, що дозволяє НАБУ їх забрати в ГПУ закінчується 3 липня.

Нагадаємо, журналісти-розслідувачі оприлюднили масштабне розслідування про корупцію і розкрадання в оборонному комплексі України. За даними журналістів, до схеми виведення з української оборонки сотень мільйонів гривень причетний друг і партнер Порошенка, член Ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський, його 22-річний син Ігор і гендиректор "Укроборонпрому" Павло Букін. Оприлюднили секретну переписку учасників злочинної схеми, внутрішні документи, докази домовленостей про хабарі. Розмір розкрадання становить не менше 250 мільйонів гривень. Антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження, а Гладковського звільнили з РНБО.

Тодішній президент України Петро Порошенко після оприлюднення журналістського розслідування увів в дію рішення РНБО про реформування оборонно-промислового комплексу та підвищення рівня прозорості виконання державного оборонного замовлення.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина