Понеділок, 13 липня 2020
. 18 oC переменная облачность

EUR 30.15/30.87 USD 26.85/27.25
ukenru

Новини України

Японія офіційно розпочала полювання на китів - перші китобійні кораблі вже відійшли від портів

До кінця року японці планують вбити 227 китів трьох видів.

В понеділок, 1 липня, п'ять китобійних кораблів відійшли від порту в Кусіро на півночі Японії вперше за останні 30 років, пише AFP. Наприкінці 2018 року країна оголосила, що виходить з Міжнародної китобійної комісії та офіційно відновлює комерційне полювання на китів. Про це пише газета  Кам'янець-Live, з посиланням на  ТСН.

Китобійні кораблі також вирушили в понеділок вранці і від інших портів, зокрема Шімоносекі в західній Японії.

Агентство країни з рибальства встановило обмеження на загальний улов 227 китів протягом сезону до кінця грудня. Квота включає 52 смугачів антарктичних, 150 смугачів Едена і 25 смугачів сейвалів.

Влада Японії на критику щодо відновлення полювання каже, що ця практика є частиною традиції країни і не повинна підлягати міжнародному втручанню.

Як член Міжнародної китобійної комісії, в Японії заборонялося комерційне полювання на великих китів, хоча вона могла ловити невеликі види у водах поблизу своєї берегової лінії. Однак вона також використовувала лазівку в правилах органу, щоб проводити дуже спірні полювання на китів у захищених антарктичних водах нібито для наукових досліджень.

Місцеві активісти кажуть, що полювання не має наукової цінності, і Японія не приховувала того факту, що м'ясо китів, що були спіймані мисливцями, продано для споживання.

Чиновники сподіваються, що відновлення комерційного китобійного промислу призведе до відновлення інтересу до м'яса китів серед японських споживачів. У 1960-х споживання м'яса китів у Японії становила близько 200 тис. тонн на рік, оскільки воно було важливим джерелом білка в післявоєнні роки. За останні роки цей показник знизився до менш ніж 5 000 тонн щорічно, згідно з урядовими даними.

Водночас, як пише The Guardian, за словами директора морського підрозділу Міжнародного фонду благополуччя тварин патріка Рамаджа, відновлення комерційного китобійного промислу "магічно не збільшить ринковий попит". "Навіть якщо уряд витратить мільярди ієн платників податків задля підтримки цього економічного напрямку. Що ми бачимо, це початок кінця японського китобійного промислу", - зауваживі він.

Міжнародна китобійна комісія заборонила китобійний промисел від 1986 року. Цей мораторій не зачіпає лише місцевий промисел китів, дозволений для корінного населення Чукотки (Росія), Гренландії, Аляски (США), Сент-Вінсента і Гренадіни.

Від початку заборони популяція цих величезних ссавців почала відновлюватися і зростати. Втім, в Японії протягом останніх 30 років китів продовжували добувати в межах наукових квот, а в Норвегії та Ісландії взагалі проігнорували заборону.

За даними комісії протягом 2017 року у всьому світі було вбито 1 380 особин. Які країни та з якою метою полювали на китів, у яких обсягах і які види ссавців постраждали через китобійний промисел, дивіться в інфографіці.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина