18.10.2019
. 8 oC туманно

EUR 27.30/27.90 USD 24.75/25.20
ukenru

Новини України

"Роттердам мінус". Зеленський подав у Раду законопроєкт про зниження вартості електроенергії

Законопроєкт "Про внесення змін до деяких законів України щодо зниження вартості електричної енергії" президент Володимир Зеленський визначив як невідкладний. 
Президент України Володимир Зеленський подав 26 червня у Верховну Раду законопроєкт №10401 "Про внесення змін до деяких законів України щодо зниження вартості електричної енергії". Повідомляє  видання LK, з посиланням на  Гордон.

Рада одержала документ 26 червня, президент визначив законопроєкт як невідкладний. Тексту документа на сайті парламенту поки немає.

14 червня представник глави держави в Кабінеті Міністрів Андрій Герус заявив, що Зеленський ініціює законопроєкт про зниження вартості електроенергії. "Пропонується, щоби формула "Роттердам плюс" була скасована і щоби замість неї діяла інша формула – можна її назвати "Роттердам мінус", – сказав Герус.

Формулу "Роттердам плюс" було введено постановою НКРЕКП №289 від 3 березня 2017 року "Про затвердження порядку формування прогнозної оптової ціни електричної енергії". Згідно з постановою, у ціну електроенергії закладали вартість вугілля, відштовхуючись від котирувань індексу API2 європейського хабу ARA (Амстердам – Роттердам – Антверпен).

24 березня 2017 року НАБУ відкрило кримінальне провадження, у межах якого розслідує дії членів НКРЕКП, які затвердили формулу "Роттердам плюс". У бюро вважають, що дії комісії надали перевагу енергокомпаніям, які працювали за ціновими заявками. Співробітників НКРЕКП підозрюють у зловживанні службовим становищем під час ухвалення рішення про введення в дію формули.
Герус стверджував, що основні доходи від застосування "Роттердам плюс" отримує холдинг ДТЕК Ріната Ахметова.

Директор секретаріату Європейського енергетичного співтовариства Янез Копач заявляв, що до 2018 року у Європі залишилося лише дві країни, які використовували формульне регулювання ціни на генерацію електроенергії, – Україна і Республіка Сербська (частина Боснії і Герцеговини).

23 серпня 2018 року НКРЕКП скасувала формулу "Роттердам плюс" у зв'язку з початком дії нового ринку електричної енергії.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина