14.12.2019
. 3 oC туман

EUR 25.85/26.40 USD 23.30/23.60
ukenru

Новини України

Як обрати морозиво та не отруїтися. Основні правила

Експерт назвав критерії вибору прохолодного смаколика.

Влітку люди споживають багато морозива, але потрібно знати основні правила, щоб обрати максимально безпечний та корисний продукт. "Сніданок з  1+1" дізнавався, як це зробити, передає видання LK.

Морозиво робить нас щасливішими, але часом ми не знаємо, що їмо насправді.

"М'які сорти морозива. Їх основна небезпека вода. Склянки і вода. Якщо вода брудна - це гепатит А! А ще прострочення, повторне замороження чи суцільна пальмова олія", - розповідає виконавчий директор Союзу споживачів України Максим Несміянов.

Не менш небезпечне прострочене морозиво. Тому завжди потрібно дивитися термін придатності.

Окрім таких основних правил, треба пам'ятати і про три державні стандарти для морозива: ДСТУ 4733 – морозиво найбільш натуральне, до складу заборонено додавати рослинні жири, 4734 - морозиво плодово-ягідне та 4735 – морозиво у яке додають пальмову та кокосову олії.

У супермаркетах такого не багато. Переважає морозиво ДСТУ 4735 - з рослинними оліями. Саме воно часто містить пальмову олію. "Це хімічно створена молекула, яку організм не може перетравити", - розповідає дієтолог.

Однак, отруїтися можна навіть дорогим "Пломбіром", якщо воно деформоване. "Якщо морозиво втратило форму, то це говорить про те, що були перепади температур і це може призвести до харчового отруєння", - пояснює експерт.

Найкраще готувати морозиво вдома, або ж купувати на вагу в кондитерських. А щоб морозиво приносило лише задоволення потрібно обирати його правильно, а їсти в міру - дорослі - не більше 100 грамів на день, а діти - до 50.

Нагадаємо, 3 червня повідомлялося, що в Україні збільшилося виробництво морозива. За три місяці цього року виробники виготовили 62 тисячі тонн цього десерту, що на 20% більше порівняно з 2018 роком.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина