15.12.2019
. 7 oC небольшая облачность

EUR 25.85/26.40 USD 23.30/23.60
ukenru

Новини України

Після 300 років пошуків науковці знайшли можливе поховання гетьмана Богдана Хмельницького

Розкопок на місці склепа ще не проводили.

Місце поховання гетьмана Богдана Хмельницького в Суботові на Черкащині переживає нині друге народження і аншлаг туристів. Адже українські геофізики під храмом за допомогою геолокаторів виявили контури склепу на глибині 7 метрів. Досі усі пошуки поховання Хмельницького до такої глибини не доходили, тож могила гетьмана вважалась сплюндрованою і не знайденою. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН, передає  видання LK.

За мить до історичного відкриття – сотні років про поховання українського гетьмана Богдана Хмельницького лише переповідають легенди та шукають. І ось сьогодні після останніх досліджень за надсучасними технологіями українські геофізики на тривимірному зображенні виявили імовірну крипту поховання українського гетьмана.

"Контур труни на глибині 6 метрів. Досліджено, що там є ходи - одні з боку, а інші центральні, заходять туди до цієї крипти, де є два поховання", - розповідає благочинний Чигиринського району УПЦ Володимир Гладковський.

Пошук місця його захоронення вважають чи не найбільшою інтригою історії України останніх століть. Маштабні пошуки за допомогою археологів, геофізиків та істориків тривали понад пів року і виявили докази, на які ніхто уже і не розраховував.

"Десь в центральній частині храму виявлено цікаву, як на думку геофізиків, аномалію. Це може бути крипта, тобто місце, де було поховано, можливо, Хмельницького", - говорить історикиня, завідувачка відділу Суботівського історичного музею НІКЗ "Чигирин" Надія Кукса.

Свято-Іллінська церква була збудована гетьманом як родова усипальниця. Про те, що гетьман разом із сином там мали бути поховані, є чимало історичних записів, проте реального склепу не було знайдено. А поширення набув міф, згідно з яким після смерті Хмельницького його садибу, яка поруч із храмом, було зруйновано і спалено, а прах гетьмана пострілом з гармати розвіяно. Усі ці легенди нові відкриття могли б спростувати.

"На тому місці, де знайшли підземну споруду, були розкопки, але вони були вдвічі меншої глибини, ніж георадари показали", - зазначив митрополит Черкаський УПЦ, куратор пошуків поховання Іоан (Яременко).

Ймовірний підземний об'єкт, вимощений цеглою, засипаний ґрунтом, добре видно на тривимірному зображенні. Проте це лише припущення і вони потребують додаткових уже археологічних досліджень. Надважливість такого відкриття не можна переоцінити, кажуть історики і церковники.

"Ми знайдемо поховання державотворця, який у XVII столітті побудував державу, до нього Україна була складовою іншої держави. В часи Хмельницького вперше вжито назву Україна. Усі народи бережуть такі місця, представляють на огляд як точки творення історії", - говорить Іоан (Яременко).

Поки фахівці вирішують, яким чином зондувати і досліджувати місця знахідок так, аби не нашкодити древній церкві, Суботівська усипальниця Хмельницького, де є символічний надгробок могили гетьмана, переживає справжній аншлаг. Лише на минулі вихідні жодного вільного часу для екскурсії.

"Ми можемо похвалитись першим виявленим похованням гетьмана середини XVII століття", - каже старша наукова співробітниця відділу Суботівського історичного музею НІКЗ "Чигирин" Світлана Шмигаль.

Якщо торік храм відвідало майже 30 тисяч лише офіційних туристів, то після останнього відкриття ймовірного гетьманського поховання тут готуються прийняти вдвічі більше.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина