18.10.2019
. 8 oC туманно

EUR 27.30/27.90 USD 24.75/25.20
ukenru

Новини України

Українська делегація в ПАРЄ вирішила припинити участь у роботі асамблеї – нардеп Ємець

За словами нардепа від "Народного фронту", члена української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи, делегація звертається до Верховної Ради з проханням терміново розглянути питання припинення участі України в роботі ПАРЄ, окрім сфери питань, що стосуються позбавлення повноважень російської делегації в асамблеї. 
Українська делегація в Парламентській асамблеї Ради Європи вирішила припинити участь у роботі асамблеї, повідомив 15 червня у Facebook нардеп від "Народного фронту", член української делегації Леонід Ємець, передає  видання LK, з посиланням на сайт Гордон.

"Рішення української делегації в ПАРЄ. 1. Припинити участь у роботі сесії Парламентської асамблеї, крім питань позбавлення повноважень російської делегації. 2. Делегація звертається до Верховної Ради України з необхідністю терміново розглянути питання зупинення участі України в роботі ПАРЄ", – написав Ємець.

Він додав, що також українська делегація в ПАРЄ звертається до президента України Володимира Зеленського та Міністерства закордонних справ стосовно "подальшої участі України у відповідних органах Ради Європи". 
Росію було позбавлено права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року, відразу після анексії Криму та початку воєнних дій на Донбасі. На знак протесту у 2017 році Росія зупинила сплату внесків до бюджету Ради Європи (приблизно €33 млн на рік), що призвело до фінансової кризи в організації. У Росії заявили, що РФ виплатить Раді Європи заборговані внески (приблизно €60 млн), якщо ПАРЄ "усуне загрозу дискримінації національних делегацій".

Протягом попередніх років уже було декілька спроб зняти санкції з російської делегації в ПАРЄ (цю ідею підтримує і генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд), але вони не мали успішного завершення.

Проєкт резолюції, яку в ПАРЄ розглядали 24–25 червня, регламентний комітет асамблеї ухвалив 3 червня 2019 року. Ініціаторами зняття обмежень з Росії стали Німеччина і Франція.

У ніч на 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію про зміну санкційного механізму, яка дозволяє Росії повернутися до асамблеї. 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина