18.10.2019
. 8 oC туманно

EUR 27.30/27.90 USD 24.75/25.20
ukenru

Новини України

Представник Зеленського в уряді заявив про фактичне закінчення дії "Роттердаму+"

За червень вугільні електростанції отримають приблизно на 1,5 млрд грн менше.

Представник президента України Володимира Зеленського у Кабінеті міністрів Андрій Герус заявив про фактичне закінчення дії формули "Роттердам+", яку застосовували під час визначення ціни електроенергії. Повідомляє  газета LK, з посиланням на tsn.ua

"За даними Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), розрахунковий тариф теплових електростанцій (ТЕС). згідно формули "Роттердам+", який мав бути у першому півріччі 2019 року, мав складати 2 грн за кВт-год. Проте вже у останню декаду травня такий тариф впав до 1,53 грн/кВт-год, що на 24% нижче. За першу декаду червня тариф ще знизився - до 1,43 грн, що на 29% нижче від відповідного тарифу згідно "Роттердам+", – написав Герус у Facebook. Чиновник додав, що в останню декаду травня та першу декаду червня цього року тарифи ТЕС на 17%-24% нижче, аніж минулого року у ці ж періоди.

"Таким чином, за червень вугільні електростанції отримають приблизно на 1,5 млрд грн менше грошей, аніж отримали би при фактичному тарифі "Роттердам+". Загалом за другий квартал 2019 р. при фактичній формулі "Роттердам+" тарифна виручка була б на 3 млрд грн більша", – написав Герус.

При цьому представник Зеленського зазначив, що деякі вугільні електростанції у червні будуть навіть збитковими.

За словами Геруса, щоб формального існування "Роттердаму+" теж не було,президент подає відповідний законопроєкт у Верховну Раду.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина