18.10.2019
. 8 oC туманно

EUR 27.30/27.90 USD 24.75/25.20
ukenru

Новини України

На саміті G20 ухвалили першу угоду про скорочення пластикових відходів у Світовому океані

 

Виконання багатьох пунктів угоди зі скорочення пластикових відходів у Світовому океані, ухваленої на саміті G20, передбачено на добровільних засадах. У Greenpeace вважають, що для боротьби із забрудненням океану необхідно встановити юридично обов'язкові міжнародні правила з визначеними термінами. 
16 червня на саміті G20 в Японії було ухвалено першу міжнародну угоду зі скорочення пластикових відходів у Світовому океані. Про це повідомляє  газета LK, з посиланням на видання Гордон.

За словами міністра охорони навколишнього середовища Японії Йосіакі Харада, у договорі сформульовано спільні для всіх правила для боротьби з пластиковим забрудненням. Визначено конкретні заходи проти забруднення пластиковими відходами, передбачено підтримку інновацій у цій галузі і поліпшення наукових методів аналізу та спостереження.

За даними видання, деякі формулювання угоди залишаються туманними, а їх виконання передбачає добровільні засади.

Передбачено, що раз на рік виходитиме звіт про те, як просувається робота щодо боротьби з пластиковими відходами.

У японському відділенні Greenpeace вже заявили, що країни – учасниці G20 мають не тільки вжити заходів для скорочення пластику в океані, а й ухвалити рішення про скорочення виробництва одноразового пластику.

"Також необхідно встановити юридично обов'язкові міжнародні правила з певними термінами, так, як це зроблено в Паризькій угоді про боротьбу з глобальним потеплінням", – ідеться в повідомленні на сайті Greenpeace.

За даними ООН, якщо людство не відмовиться від пластикових пляшок, пакетів, посуду і косметики з пластиковими мікрочастинками, до 2050 року у Світовому океані пластику буде більше, ніж риби.

За словами екологів, забруднення через скидання сміття в море призводить до деградації берегової та прибережної зони. 80% цього сміття – пластик, який накопичує в океані токсичні речовини.

За даними програми ООН з навколишнього середовища, щорічно в океан потрапляє понад 8 млн тонн пластикових відходів. Водночас нинішні обсяги виробництва пластмаси у 20 разів перевищують показники 60-х років минулого століття. 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина