18.10.2019
. 8 oC туманно

EUR 27.30/27.90 USD 24.75/25.20
ukenru

Новини України

На Хмельниччині виявили небезпечне паразитне захворювання

Паразит може потрапити в організм людини після контакту із собакою.

Нещодавно в Білогірському районі медики зареєстрували випадок захворювання ехінококозом печінки. Його виявили у 45-річного місцевого жителя після оперативного втручання. Збудником захворювання є паразити. Інформує  видання LK, з посиланням на сайт "Є".

За інформацією Хмельницького обласного лабораторного центру, звернувшись до медиків чоловік скаржився на відчуття тяжкості в правому підребер’ї, щемлячий біль та загальну слабкість. Лікарі прийняли рішення хірургічно видалити новоутворення правої долі печінки. Після лабораторного дослідження кісти виявилося, що її викликав паразит.

Як правило, уражених ехінококом хворих виявляють під час ультразвукового дослідження. Проте не завжди кісту на печінці медик може асоціювати з ехінококом (видом плоских червив, які паразитують у собак).

«Це захворювання може тривалий час протікати безсимптомно. Проте зі збільшенням розмірів ехінококової кісти у хворого з’являються скарги. Зокрема, виникають розлади травлення, печінка збільшується в розмірах, змінюється її структура. Може спостерігатися пожовтіння білків очей, слизових оболонок і шкірних покривів. Як реакція організму на наявність живих паразитів можуть виникати інші симптоми — втрата ваги, кропив’янка, алергічні реакції», — повідомляють у лабораторному центрі.

Як повідомляють медики, збудником ехінококозу людини є личинкова стадія ціп’яка ехінокока. Коли вона потрапляє в організм людини, то розростається у печінці в кісту.

Наразі не існує жодного препарату, який би вилікував це захворювання. Лікування проходить лише шляхом хірургічного втручання. Після операції впродовж двох років пацієнт підлягає диспансерному нагляду.

Зазвичай паразит передається людині під час контакту із зараженими собаками, на шерсті яких можуть знаходитися яйця та членики ціп’яків ехінокока. Через брудні руки вони потрапляють в організм людини. Також людина може заразитися споживаючи немиті овочі, ягоди, фрукти, забруднені фекаліями собак.

Як уникнути зараження?

1. Дотримуватися правил власної гігієни, ретельно мити руки.

2. Не вживати сиру воду з неперевірених джерел.

3. Ретельно мити овочі, фрукти та лісові ягоди.

4. Сільськогосподарські роботи проводити лише в рукавичках.

5. Проводити регулярну дегельмінтизацію домашніх собак і котів.

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина