Четвер, 04 червня 2020
. 16 oC небольшой дождь

EUR 29.50/30.15 USD 26.45/26.85
ukenru

Новини України

Пляжі Одещини стали небезпечними через зелену воду

У морі активно розмножується бактерія, передає  видання Live Кам'янець  з посиланням на  ТСН.

В Одесі та Одеській області місцеві публікують фото та відео у своїх соціальних мережах з морем, яке стало зеленого кольору через розмноження мікроскопічних організмів ціанобактерій Nodularia spumigena, які виділяють отруйні речовини.

Про це повідомило видання "BBC Україна".

Таке інтенсивне забарвлення Одеської затоки спостерігають не часто. Фахівці стверджують, що на цвітіння води впливає рівень солоності води, а також забруднення. "Перше – солоність води зменшилася, інтенсивність цвітіння – збільшилася. Друге – забруднення біогенними елементами: це мінеральні добрива, азотні добрива полів, миючі речовини, недостатньо добре очищені стоки міста, які потрапляють в море після злив", - пояснив біолог та керівник громадської організації "Зелений лист" Владислав Балинський.

Офіційно міська влада купатися у морі не заборонила, проте екологи не радять цього робити, адже при контакті зі шкірою можливий розвиток алергічних реакцій. Небезпечні ці бактерії і для морської флори і фауни. Якщо припливи біогенних елементів будуть продовжуватися, а температура води й надалі збільшуватиметься, то можливе виникнення нестачі повітря у воді. "Ці мікроорганізми поглинають весь кисень з води і тому гине вся живність. Таке вже було в Одеській затоці в 2010 році – масова загибель всього живого. Тоді навіть всі мідії загинули. Це екологічна катастрофа великого масштабу. Це дуже серйозно може позначитися на екології міста Одеси", - розповів Владислав Балинський.

Проте на сайті Державної екологічної інспекції Кримсько-Чорноморського округу написали, що вони контролюють ситуацію. "За результатами аналізів в зонах накопичення водоростей були встановлені підвищені рівні завислих речовин. Інші хімічні показники забруднюючих речовин знаходяться нижче рівня гранично – допустимих концентрацій для морської води", - написали на сайті екологічної інспекції.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина