Понеділок, 25 січня 2021
. 4 oC небольшой дождь

EUR 33.80/34.40 USD 27.90/28.30
ukenru

Новини України

У селі на Городоччині сталося масове отруєння людей

Pin It

Результати аналізу води в криницях, де проживають хворі, показали в півтора рази перевищений вміст нітратів. Про це повідомляє   інтернет-видання Live Кам'янець  з посиланням на   сайт Є.

Жителі села Велика Яромирка звернулися до Городоцького телерадіопресцентру. Люди повідомили: в селі трапилося масове отруєння людей.

«Швидка допомога не встигала заїжджати і виїжджати із села. Відразу ми не били на сполох, адже симптоми захворювань були, як при звичайному харчовому отруєнні, - розповідає Людмила Рачок, жителька села Велика Яромирка. - Але коли три дні температура не спадає, хворі мліють, страшна діарея, блювота і висипання аж у горлі, стало зрозуміло, що це явно не харчове отруєння. Ми звернулися до старости села з проханням зробити аналіз води в криницях, які знаходяться на подвір’ях тих домогосподарств, з яких поступали хворі. Результати – у воді в півтора раза перевищував вміст нітратів».

За словами завідуючої місцевим фельдшерсько-акушерським пунктом Алли Прозорської, в Городоцьку районну лікарню госпіталізовано семеро дітей. Старші люди лікуються вдома. Їх більше 20.

«Мою невістку із внучкою вже відправили в Хмельницьку лікарню, - каже Валентина Калантай, жителька села Велика Яромирка. – Син, невістка та я перехворіли вдома. У нас були такі симптоми, як нудота, печія в горлі, болі в животі, рвота, запаморочення. Онука капали в інфекційному відділенні Городоцької лікарні, тепер ми вже вдома, а онучці стало гірше, і сьогодні її повезли до області. Воду з нашої криниці теж брали на аналіз – і там вміст нітратів теж перевищив в півтора раза допустиму норму».

Місцеві жителі зазначають, що напередодні соняшникові поля між селами Лісоводи і Яромирка активно оброблялися хімічними засобами захисту рослин.

«Щоб довести факт отруєння, люди збираються здати відповідні аналізи в незалежну лабораторію і притягнути до відповідальності недобросовісних аграріїв. Підписи уже збирають, - йдеться у повідомленні телерадіопресцентру. - Тим часом, 30 травня відбулася оперативна нарада керівництва ОТГ, аграріїв, правоохоронців, працівників санітарної та медичної служб».

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина