Понеділок, 25 січня 2021
. 2 oC ясно

EUR 33.80/34.40 USD 27.95/28.35
ukenru

Новини України

Електробайк, створений студентом з Хмельницького, запустять у виробництво

Pin It

Власну модель електричного велосипеда спроектував та зібрав 20-річний Євген Богачук. Про це повідомляє  видання  LK  з посиланням на  сайт Є.

Вже протягом двох місяців юний хмельничанин роз’їжджає містом на електричному велосипеді, створеному власноруч. Двоколісний розганяється до 60 кілометрів за годину, важить 58 кілограмів. На максимальній швидкості може проїхати відстань у 80 кілометрів. Заряджається електробайк від звичайної розетки протягом п'яти годин.

Як розповідає Євген, на створення власної моделі електробайку витратив рік. Хлопець навчається на третьому курсі Хмельницькоого національного університету на спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка.

«Спеціальність, на якій я навчаюся, пов'язана з сонячними панелями і вітряками, але я завжди любив конструювати і кататися на велосипеді, тому вирішив спробувати скласти власний електробайк. Працював над проектом впродовж року після пар. Вдома виділив кімнату в квартирі, де складав його. Довелося протягом двох років відкладати стипендію на запчастини до байку», -каже Євген.

Хлопець зізнається, їздити на такому транспорті дуже зручно: проїде там, де не зможе автомобіль, водійського посвідчення не потрібно та за бензин платити не треба. «Останніх два місяці катаюся на ньому по місту, але не завжди. Боюся залишати байк прив’язаним без нагляду», - додає він.

Модель, створена хмельницьким студентом, універсальна. На такому транспорті можна і по місту їздити і в горах по бездоріжжю. У планах юного розробника – створити легшу модель, суто для міста. «Він буде менше важити, буде полегшена рама і комплектуючі, дві зйомні батареї. Відповідно буде і нижча ціна. Хочу спробувати зробити їх спеціалізованими, для доставки по місту», - говорить Євген Богачук.

За словами Євгена, зацікавлені люди в інвестуванні проекту вже є. Виробництво електробайків хочуть організувати у Хмельницькому, продавати – в Україні та закордоном. Орієнтовна ціна майбутніх двоколісних – дві з половиною тисячі доларів. «Зараз потрібно вирішити, на яких умовах будемо працювати з інвесторами, - розповідає хмельничанин. – Свій перший байк також буду продавати, але оскільки це прототип, ціна буде нижча».

 

 

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина