Понеділок, 13 липня 2020
. 18 oC переменная облачность

EUR 30.15/30.87 USD 26.85/27.25
ukenru

Новини України

«Весняний період цього року виявився унікальним», - синоптик

За словами місцевих гідрометеорологів, крім травня, дощитиме ще й в деякі літні місяці. Про це повідомляє  видання  LK  з посиланням на  сайт Є.

Холодний початок травня та проливні дощі примушують все частіше заглядати до прогнозів, які дають синоптики. Адже для більшості така температура видається нетиповою для цієї пори року. Втім, така погода не дивує синоптиків, які кажуть, що іноді весна підкидає і такі «сюрпризи».

«Весняний період цього року виявився унікальним за датами настання, як, до речі, й минулорічний. Але ця унікальність пропорційно протилежна, - зазначає завідувачка сектору підготовки інформації Хмельницького обласного центру з гідрометеорології Вероніка Апполонова. - Так, якщо в минулому році весна за середньодобовими температурними показниками на Хмельниччину прийшла дуже пізно - 25 березня, то в цьому році, навпаки, дуже рано - 29 січня. Але, до прикладу, таке бувало і в 2002 та 2016 роках. Тоді весна настала на Хмельниччині навіть раніше ніж цього року, а саме 22 та 26 січня відповідно».

Але це не означає, каже синоптик, що прийшла весна - і одразу стало тепло.

«Цьогорічна весна затяжна. В більшості днів - вона прохолодна та вітряна. В останні дні квітня ми все ж таки дочекались справжнього майже літнього тепла, але радувало воно нас недовго. На першотравень вплив південного циклону спричинив суттєве похолодання та дощі. До речі, опадів з початку травня у нас випало вже забагато: більше 80 відсотків від місячної норми», - каже Вероніка Апполонова.

Втім, за її словами, дуже засмучуватись не варто. Найближчими днями денна температура повітря почне поступово підвищуватись і вже 10-13 травня вона наблизиться до відмітки +20. Але короткочасні дощі часом таки випадатимуть.

«За даними Українського гідрометеорологічного центру, протягом всіх літніх місяців очікується температура в середньому на 2 градуси вищою за норму. Найтеплішим буде липень. Стосовно опадів, то їх кількість синоптики передбачають більшою за норму, крім травня, ще й у червні та серпні».

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина