Вівторок, 02 червня 2020
. 8 oC дождь

EUR 29.40/30.05 USD 26.50/26.90
ukenru

Новини України

Цей день в історії Хмельниччини: 27 квітня

Про події краю, які стали історією.

У 1948 році 27 квітня в Шепетівці введено в експлуатацію паротурбінну електростанцію, цього дня вона виробила перший струм. Це була знакова подія враховуючи гостру нестачу електростанції в місті, яке активно відбудовувалось після війни. Це була перша черга електростанції потужністю 3,5 тисячі кіловатів. Будівництво другої затягнулося до початку 1960-х років. Потім виробляти електроенергію з вугілля чи мазуту стало не актуально, бо на той час вже почали прокладали лінії електропередач від гідроелектростанцій.

27 квітня 1990 року на Хмельниччині був піднятий перший український національний жовто-блакитний прапор. Це сталось у Нетішині після установчих зборів Народного Руху України. Противники встановлення українського національного прапора намагалися перешкодити цьому. Тому нетішинці оздобили стовп, на якому тримався прапор спеціальними ножами, щоб зірвати його було неможливо. Ці ножі збереглися й донині. Вже за незалежності, на місці підняття прапору встановили спеціальний пам'ятний знак на вшанування цієї події.

27 квітня 2011 року Хмельницькі веслувальники привезли три "золота" з кубку України. Найбільше з-поміж хмельничан на кубку України з веслування на байдарках та каное відзначилась Інна Грищун. Подолянка зуміла здобути два "золота". Також перше місце взяв Павло Алтухов, який змагався серед чоловіків

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина