Четвер, 28 травня 2020
. 12 oC пасмурно

EUR 29.20/29.90 USD 26.70/27.11
ukenru

Новини України

Реформа децентралізації: коли область буде об’єднана трьома районами

В області працюватиме три райдержадміністрації. Про це повідомляє  видання LK  з посиланням на  сайт Є.

На Хмельниччині, як в Україні, продовжує реалізовуватись реформа децентралізації. Як повідомив директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак під час круглого столу в Хмельницькій ОДА, до 2020 року область має бути повністю «покрита» громадами.

«Уряд заявив, що у 2020 році нові місцеві вибори відбудуться на просторовій основі. А це означає, що будуть створені повноцінні громади на всій території області. Якщо запуститься закон про засади адміністративно-територіального устрою, то будуть затверджені нові райони у Хмельницькій області. Наразі розглядається три – Кам'янець-Подільський, Хмельницький та Шепетівський райони. Думаю, така структура запрацює з 1 січня 2021 року», - каже Юрій Ганущак.

Читайте також: Цей день в історії Хмельниччини: 26 квітня

За його словами, райони стануть адміністративно-територіальними одиницями, де будуть розташовані територіальні органи виконавчої влади – управління Нацполіції, соціального захисту, ДСНС, фіскальної служби. Експерт стверджує, що швидше за все, районних рад у 2020 році не буде.

«Нові райони формуватимуться по межах новостворених громад на базі великих міст. Є певні критерії, щодо їх формування. Зокрема, це — найменше 150 тисяч жителів, достатня кількість адміністративних приміщень, щоб розмісти відповідні органи. Також, ми передбачаємо, що в цих районах будуть працювати райдержадміністрації. Вони мають бути виведені з під управління Президента і підпорядковуватимуться Уряду. Такі зміни до Конституції підготовлені й, думаю, будуть прийняті», - зазначив директор Інституту розвитку територій.

Юрій Ганущак додав, що попри зміну керівника держави, напрямок реалізації реформи не буде змінений. Нова команда позитивно сприймає результати децентралізації.

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина