18.06.2019
. 26 oC пасмурно

EUR 29.10/29.80 USD 26.15/26.50
ukenru

Новини України

Компенсацію вартості за лікування: що потрібно знати і куди звертатись?

Відповідно до пункту 7 Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2004 року №785 та пункту 4 Порядку виплати деяким категоріям осіб з інвалідністю грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2007 року №150, середня вартість путівки для виплати грошової компенсації та компенсації самостійного санаторно-курортного лікування обчислюється з розрахунку 35 відсотків (з округленням до однієї гривні) розміру одного прожиткового мінімуму, щороку встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність, пише  Корупція.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» установлено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 01.01.2019 року у розмірі 1497,00 гривень.

Таким чином, у 2019 році середня вартість путівки для виплати особам з інвалідністю грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування становить 524,00 гривні.

Грошова компенсація за невикористану санаторно-курортну путівку та за самостійне санаторно-курортне лікування у 2019 році виплачується у таких розмірах:

– особам з інвалідністю внаслідок війни 1 та 2 групи – 524 грн. (100 відсотків середньої вартості санаторно-курортної путівки);
– особам з інвалідністю внаслідок війни 3 групи – 393 грн. (75 відсотків середньої вартості санаторно-курортної путівки);
– особам з інвалідністю 1 та 2 групи загального захворювання та з дитинства – 393 грн. (75 відсотків середньої вартості санаторно-курортної путівки);
– особам з інвалідністю 3 групи загального захворювання та з дитинства – 262 грн. (50 відсотків розміру середньої вартості санаторно-курортної путівки).

Грошова компенсація виплачується особам з інвалідністю внаслідок війни та особам з інвалідністю, зазначеним у статті 6-2 Закону України «Про жертви нацистських переслідувань» за місцем їх обліку один раз на два роки з дня звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації за бажанням, якщо ці особи протягом двох років не одержували безоплатних санаторно-курортних путівок, незалежно від наявності медичного висновку про необхідність санаторно-курортного лікування або медичних протипоказань.

Грошова компенсація за путівку виплачується особі з інвалідністю загального захворювання та з дитинства, якщо вона протягом попередніх трьох календарних років не одержувала безоплатної санаторно-курортної путівки за умови перебування її на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина