18.06.2019
. 26 oC пасмурно

EUR 29.10/29.80 USD 26.15/26.50
ukenru

Новини України

Перші жертви кліщів

Медики кажуть, що перші кліщі найагресивніші, тому що вони голодні, пише "Є".

У Хмельницькому, станом на 22 березня вже шістьох людей вкусили кліщі. Завідувач відділення особливо небезпечних інфекцій держустанови «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України Віталій Овчарук каже, що незважаючи на досить раню весну, ці комахи вже активізувалися.

«До нас звернулося вже шестеро хмельничан, яких вкусив кліщ. Серед них – четверо дітей та двоє дорослих. Лаборанти, які досліджували комах встановили, що один з шести кліщів був інфікований бореліозом (хвороба Лайма). Його приніс хмельничанин, який проживає у прилісовому масиві. Також ми встановили, що кліщі вкусили дітей, які перед цим прогулювалися у парку імені Михайла Чекмана. На щастя, вони інфіковані не були», - розповів Віталій Володимирович.

Медик каже, що перші кліщі найагресивніші, тому що вони голодні, і для розмноження їм потрібна кров людей чи тварин.

«Хоча на деревах ще листя немає й трава щойно почала пробиватися, але кліщі вже активізувалися. Зазвичай, ці комахи починають дошкуляти людям і тваринам у квітні чи навіть у травні, але в останні роки, через раннє потепління, кліщі стали з’являтися вже у березні», - каже медик.

Варто пам’ятати, що кліщі можуть присмоктатися до тіла людини не лише під час перебування на природі, але й після відвідування зеленої зони - якщо залишилися на одязі.

Для визначення попадання збудника в організм людини, необхідно провести дослідження кліща, який вкусив. Таке дослідження проводять у лабораторії ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України за адресою м. Хмельницький, вул. Храновського, 12 (неподалік автостанції №5). Після цього приймається рішення щодо обстеження та лікування постраждалого.

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина