20.05.2019
. 23 oC ясно

EUR 28.90/29.50 USD 26.00/26.35
ukenru

Новини України

Що у банці зі згущеним молоком: науковці ЧНУ перевірили популярний продукт

Згущене молоко – улюблений продукт і водночас один із тих, у яких важко визначити візуально якість. Що справді міститься усередині банки, можуть визначити лише фахівці. 

Згущене молоко перевірили на кафедрі хімічного аналізу, експертизи та безпеки харчової продукції Інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ, пише molbuk.ua. Для перевірки обрали три банки згущеного молока: вартістю 36 гривень, 32 гривні та 25 гривень. Усі виготовлені за ДСТУ (державними стандартами України). 

Проаналізували зразки згущеного молока за показниками: кислотність, вологість, вміст жиру, вміст цукру та вміст білка.

"Кислотність засвідчує, скільки у харчовому продукті є вільних кислот. Цей показник не повинен перевищувати цифру 48°Т. Якщо би він був вищим, значить продукт зіпсований, тобто прокис. За цими показниками у всіх трьох зразках норма не перевищена – у двох дорожчих вона становить 28°Т, у найдешевшому – 12°Т. Найменша кислотність із одного боку це добре, а з іншого може свідчити про те, що до продукту додавали якісь хімічні інгредієнти для тривалішого зберігання" , – пояснює завідувач кафедри хімічного аналізу, експертизи та безпеки харчової продукції Ігор Кобаса. 

Вологість вказує, скільки у продукті є води. Тут теж без перевищення норм. 
Вміст жиру характеризує енергетичну цінність продукту, тобто калорій. Його норма не менше 8,5%. У двох зразках жирність становила 8,7% (так само було вказано на етикетці). 
"За кількістю білка можна визначати корисність продукту. Наприклад, за європейськими стандартами, кориснішим вважається продукт зі збільшеною кількістю білка, а не жиру. Але у згущеному молоці вміст білка нижчий, ніж вміст жиру. І їхній вміст виробник на етикетках вказав нечесно. У дорожчих зразках зазначений вміст білка 7,2%, а насправді виявили 6,4-6,7%. У найдешевшому зразку було вказано вміст білка 11%, а за результатами аналізів він був вдвічі нижчим – 4,6%", - каже Ігор Кобаса.

На спеціальному обладнанні під ультрафіолетовим опроміненням перевіряли згущене молоко на наявність рослинних олій. Аналіз показав, що у тих зразках їх не містилося. 
"Загалом, за хімічними показниками у всіх трьох зразках згущеного молока немає значних відхилень. Лише у найдешевшому зразку виявилося їх найбільше. Як фахівець, я б вибирав той продукт, де найменше цукру і більше білка. Це зразок за найвищою ціною", – порадив Ігор Кобаса. 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина