19.05.2019
. 16 oC облачно

EUR 29.05/29.70 USD 26.15/26.46
ukenru

Новини України

Данія не надає дозвіл на будівництво «Північного потоку-2» через російську агресію в Україні

Данія, через територіальні води якої мають прокласти російський газопровід «Північний потік-2», все ще не надала дозволу на будівництво. В уряді країни наразі «планують оцінити, що відбувається в Росії та як вона поводиться з Україною».

Про це повідомив міністр іноземних справ Данії Андерс Самуельсен, передає "Громадське".

За його словами, політики РФ щодо України «однозначно не відповідає інтересам Данії загалом».

Наразі дочірня компанія Газпрому, яка будує «Північний потік-2» намагається отримати дозвіл на прокладання цього газопроводу у Данії. У решті країн, через територію та води яких мають збудувати морський газопровід дозволи вже отримано.

У разі, якщо Данія відмовить Росії у дозволі прокладати «Північний потік-2» у своїх територіальних водах, Газпрому доведеться прокладати газогін в обхід данської ділянки, що буде дорожче та довше для компанії.

Раніше повідомлялось, що Газпром збудував уже 600 кілометрів «Північного потоку-2» та завершив роботи у територіальних водах Німеччини.

Наразі Газпром отримав дозволи на будівництво «Північного потоку-2» у майже всіх країнах, через води та територію яких планують прокладати трубопровід, зокрема у Росії, Фінляндії, Швеції та Німеччині. Водночас, єдиною країною, яка поки не надала Газпрому дозвіл на спорудження газопроводу є Данія.

12 грудня Європарламент ухвалив резолюцію, яка засуджує спорудження«Північного потоку-2». Також 12 грудня у Конгресі США ухвалили резолюцію проти завершення будівництва «Північного потоку-2».

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2».

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку близько 3 мільярдів доларів.

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина