19.05.2019
. 21 oC дождь

EUR 29.05/29.70 USD 26.15/26.46
ukenru

Новини України

Нацкомісія йде в облгази з масштабною перевіркою

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунільних послуг, упродовж кількох днів розпочне широкомасштабну перевірку виконання рішення НКРЕКП щодо заборони операторів ГРМ здійснювати донарахування обсягів природного газу за приведення до стандартних умов.

Про це у Facebook написана голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунільних послуг, Оксана Кривенко за результатами урядової селекторної наради з органами місцевого самоврядування щодо забезпечення споживачів теплопостачанням та газопостачанням, передає  Укрінформ.

"У першій декаді березня ми розпочинаємо широкомасштабну перевірку виконання рішення НКРЕКП щодо заборони операторів ГРМ здійснювати донарахування обсягів природного газу за приведення до стандартних умов. Перевірка триватиме п’ять днів, у ході якої ми проведемо детальний аналіз фактичного споживання газу населенням та виставлені рахунки. У разі виявлених порушень будуть прийняті відповідні санкції. Результати перевірки будуть публічно оприлюднені та обговорені", - сказала Кривенко.

Вона нагадала, що 20 операторів газорозподільних мереж, що здійснюють свою діяльність у 15 областях України, здійснили порушеннях в частині донарахування у платіжки споживачів обсягів природного газу за приведення до стандартних умов.

"Це Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Житомирська, Закарпатська, Запоріжська, Івано-Франківська, Київська, Львівська, Миколаївська, Рівненська, Сумська, Харківська, Хмельницька, Чернігівська та Чернівецька області.

У жовтні 2018 року в середньому обсяги донарахувань склали 1 – 1,5 % від обсягу споживання, а вже в грудні-січні склали близько 5-10%. Зважаючи на це, в листопаді 2018 року НКРЕКП прийняла 42 рішення про заборону донарахування додаткових обсягів. Після чого регулятор звернувся до ДРС для отримання дозволу на проведення позапланової перевірки операторів ГРМ. Дозвіл був отриманий у лютому місяці", - розповіла Кривенко.

Вона відзначила, що восени НКРЕКП створила усі необхідні умови для успішного проходження опалювального сезону.

"Сьогодні це дозволяє учасникам ринку злагоджено функціонувати, а нам в повній мірі здійснювати повноваження регулятора для збалансованої діяльності ринків енергетики та комунальних послуг. Водночас існують проблемні питання та порушення в усіх сферах регулювання, на які ми оперативно реагуємо", - відзначила очільниця комісії.

Вона також запевнила, що НКРЕКП надалі продовжуватиме аналіз роботи підприємств. "Ми надалі будемо розглядати усі необхідні документи та матеріали, зокрема фінансову та регуляторну звітність. І для того аби впевнено говорити, що ліцензіати мають достатньо фінансових ресурсів, нам потрібно буде провести заходи державного нагляду та контролю. Також з врахуванням відкритих обговорень на місцях будемо приймати відповідні рішення щодо перегляду тарифу або його корегування", - підкреслила Кривенко.

Як повідомляв Укрінформ, Антимонопольний комітет України продовжує розслідування щодо можливих зловживань облгазів, які здійснили донарахування за приведення обсягів газу до стандартних умов.

У листопаді минулого року більшість побутових споживачів України отримали від своїх постачальників газу платіжки з донарахуваннями за жовтень та попередженням про донарахування за три попередніх роки зі значними сумами. Їх причиною вказано "приведення обсягу газу до еталонних умов вимірювання".

НКРЕКП 23 листопада 2018 року заборонила здійснювати донарахування споживачам газу за приведення обсягів газу до стандартних умов, проте облгази продовжували здійснювати донарахування у платіжках.

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина