22.05.2019
. 16 oC ясно

EUR 28.80/29.45 USD 26.00/26.40
ukenru

Новини України

"Небезпечно там з'являтися". Епіфаній розповів що не відвідує Києво-Печерську лавру

Митрополит впевнений, що Києво-Печерська лавра сама доєднається до ПЦУ.

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній не відвідує Києво-Печерську лавру, аби не було провокацій. Про це він розповів під час інтерв'ю "Сніданку з 1+1".

Митрополит впевнений, що з часом у лаврі вирішать приєднатися до помісної церкви та заявив, що не збирається чинити тиск.

"Лавра сама доєднається до єдиної церкви. Протидіяти зараз, чинити тиск чи захоплювати – я противник цього", -сказав він. На запитання, чи не безпечно йому там з'являтися, предстоятель ПЦУ відповів ствердно: "Звичайно. Будуть провокації. Навіщо провокувати тих, хто є противником всього українського".

Нагадаємо, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, а також митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні.

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Стежити за процесом переходів можна на нашій інтерактивній мапі.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина