22.05.2019
. 16 oC ясно

EUR 28.80/29.45 USD 26.00/26.40
ukenru

Новини України

Посмертне донорство в Україні: згоду пацієнтів отримуватимуть сімейні лікарі

З кінця 2019 року сімейні лікарі зможуть отримувати згоду пацієнта на посмертне донорство. Відповідне рішення прийняв Кабмін 28 лютого, повідомляє  ICTV, з посилання на МОЗ.

– Згоду пацієнтів на посмертне донорство зможуть отримувати та вносити до ЄДІСТ сімейні лікарі. Приймати рішення про трансплантацію від неживого донора та визначати черговість пацієнтів у списку очікування буде консиліум лікарів медзакладу, що виконує трансплантацію, – розповіли у відомстві.

Фінансовим оператором (відомство через, яке здійснюється оплата. – Ред.) стане Національна служба здоров’я України. Усі інші функції з організації трансплантації покладено на окремий Уповноважений орган з питань трансплантації.

– Розширено перелік осіб, які є близькими родичами, а отже, донорами для родинної трансплантації можуть також бути двоюрідні брати і сестри, дядьки, тітки та племінники. Донорами кісткового мозку також можуть бути повнорідні брати та сестри віком до 18 років, – розповіли у МОЗ.

Раніше Факти ICTV писали, що Верховна Рада прийняла закон Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людини. За документ проголосував 231 народний депутат.

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина