22.05.2019
. 20 oC ясно

EUR 28.80/29.45 USD 26.00/26.40
ukenru

Новини України

Вакцина від грипу: факти

Ми не будемо вас закликати або відмовляти, а просто розповімо кілька фактів про грип та вакцини від нього, пише сайт "Цікавості".

— Вірус постійно мутує з великою частотою (за один сезон це може відбуватися кілька разів), тому одна вакцина не забезпечить вам довічний імунітет. Щоб ефективно боротися з новими штамами, необхідно робити кожен рік.

 — Щорічно інфікуються вірусом грипу мільйони людей. При цьому невеликий відсоток захворювання закінчується летальними наслідками. Так, летальність дуже низька, але все ж смертельні випадки є. — Вакцина від грипу не дає гарантії того, що ви не заразитеся. Ефективність — близько 60 відсотків. Але якщо ви все ж заразитеся, то грип пройде швидше і без сильних ускладнень.

 — Багато людей бояться робити щеплення, так як вважають, що їм вводять вірус. Це не зовсім так — у сучасних препаратах у складі не сам вірус, а його антигенні тіла, які не здатні викликати зараження. До того ж всі вакцини проходять перевірки на відповідність вимогам ВООЗ.

— У багатьох країнах розташовані лабораторії з вивчення змін вірусу, які відправляють профілі вірусу виробникам вакцини, який швидше за все в цьому році буде активно поширюватися. Помилки і прорахунки бувають, так як вірус має здатність швидко мутувати. Останній такий випадок був у 2009 році. Також лабораторії працюють над мінімізацією можливих негативних наслідків для організму.

 — Побічні реакції можливі. По-перше, в складі вакцини є білок, чужорідний для нашого організму. Невідомо, як ваш організм на нього відреагує, але все ж алергічні реакції трапляються вкрай рідко. По-друге, щеплення завжди є випробуванням для вашої імунної системи, тому краще проводити вакцинацію повністю здоровим, щоб мінімізувати ризик негативних реакцій. За статистикою ВООЗ 4 з 10 людей стикаються з підвищеною температурою і невеликим нездужанням.

— Протипоказання для вакцинації: якщо у вас до цього була сильна реакція в минулий раз чи є алергія на курячий білок. Для вагітних щеплення не протипоказана, але краще подбати про вакцинацію на етапі планування вагітності або в першому триместрі. Дітей можна вакцинувати по досягненні 6-місячного віку.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина