22.05.2019
. 20 oC ясно

EUR 28.80/29.45 USD 26.00/26.40
ukenru

Новини України

Уряд зменшить норму споживання газу через оскарження нових норм облгазами

Кабінет міністрів України підготував нову постанову про зменшення норм споживання газу для споживачів, які не мають індивідуальних лічильників з 3,29 кубометра до 3,28 кубометра газу на одну людину, повідомляє  Громадське.

Відповідну постанову уряд розробив та винесе на обговорення до наступного засідання, яке відбудеться 6 березня. Саме тоді її можуть ухвалити.

Зазначимо, що підставою такого рішення могло стати оскарження нових, знижених норм споживання газу компанією «Кременчукгаз». Раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що у разі, якщо облгази спробують оскаржити у суді нові, знижені, норми споживання газу, то уряд ухвалить нове рішення та знизить норми споживання газу ще більше.

Нагадаємо, 30 січня Кабмін ухвалив рішення зменшити норми споживання газу для громадян без лічильника до 3,29 кубометра на особу. Таке рішення ухвалили після того, як облгази, переважна більшість яких належить олігарху Дмитру Фірташу, через суд повернули втричі вищі норми споживання.

Раніше у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) заявили, що нові платіжки за газ, які отримали українці в січні, обраховані законно і споживачі можуть здійснювати оплату за ними.

Нагадаємо, у Нафтогазі повідомили, що через скасування судом нових норм споживання газу, українці, у яких не встановлено газового лічильника, отримали завищені платіжки за газ. Для вирішення цієї ситуації там закликали громадян скаржитися на урядову гарячу лінію.

Через донарахування зайвих обсягів газу споживачам, у НКРЕКП запропонували провести позапланову перевірку 20 облгазів. Компаніям загрожує штраф у розмірі 850 тисяч гривень.

6 грудня у Нафтогазі заявляли, що облгази компанії «РГК», що належить Дмитру Фірташу, штучно збільшують заборгованість споживачів за газ для того, аби унеможливити їхній перехід до інших постачальників газу, зокрема Нафтогазу.

Компанія «РГК» Дмитра Фірташа займає монопольне становище на ринку розподілення газу та його продажу для потреб населення та промисловості. Зокрема, компанії належать 20 облгазів по всій Україні.

Після цього на засіданні уряду заявили, що проведуть перевірку облгазів через збільшення заборгованості у платіжках громадян за газ.

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина