22.05.2019
. 16 oC ясно

EUR 28.80/29.45 USD 26.00/26.40
ukenru

Новини України

В Арктиці відтанули рослини, що замерзли 40 тисяч років тому

Вчені з Університету Колорадо (США) встановили, що зміна клімату все швидше оголює арктичний ландшафт, що не бачив сонця протягом 40 тисяч років і більше. Дослідники оприлюднили дані аналізу ґрунту на Баффіновій Землі - острові в канадській провінції Нунавут,  пише "морс".

Глибокі фіорди і стародавні льодовики зробили це місце ідеальним для вивчення льодовикового періоду. Так, геолог і палеокліматолог Гіффорд Міллер з Університету Колорадо щорічно приїжджав сюди протягом останніх 40 років. Він і виявив тривожні зміни. За його словами, Арктика нагрівається в два-три рази швидше, ніж увесь інший світ. Якщо тенденція збережеться, то всі льодовики на острові зникнуть. Це лише питання часу. Частина грунтів вже оголилася після танення льодових покривів. Міллер і його команда відібрали 48 зразків мохів та лишайників, що звільнилися з-під крижаного щита.

Проби були взяті з 30 різних "крижаних шапок". Радіовуглецеве датування показало, що рослини перебували під льодом протягом останніх 40 тисяч років, а деякі з них, можливо, і протягом 120 тисяч років. 

"Найдивніше те, що багато хто з цих мохів можуть почати рости знову, вони немов зомбі", - сказав Міллер. Дослідження також показало, що минуле століття стало найтеплішим в даному регіоні за 115 тисяч років. 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина