19.05.2019
. 16 oC облачно

EUR 29.05/29.70 USD 26.15/26.46
ukenru

Новини України

Румунія висунула умови для визнання ПЦУ

Румунська церква вимагає від України створити румунський вікаріат у складі ПЦУ і випускати релігійні книги їхньою мовою, передає  Кореспондент.

Румунська православна церква може визнати Православну церкву України (ПЦУ), якщо українська влада забезпечить права і свободи румунських громад. Про це повідомляє прес-служба Румунської патріархії.

Повідомляється, що синод Румунської церкви на майбутній сесії для рішення щодо ПЦУ розгляне питання 127 румунських православних парафій, які розташовані переважно в Північній Буковині та перебувають в УПЦ Московського патріархату. Також церква наполягає на необхідності консультацій з румунськими православними в Україні, які зацікавлені в збереженні етнічної та мовної ідентичності.

"У цьому сенсі необхідно отримати письмові запевнення від церковних і державних органів України в тому, що етнічна і мовна ідентичність румунів буде поважатися, і що ці віруючі матимуть можливість об'єднатися в румунський православний вікаріат і можливість розвивати духовні стосунки з Румунським патріархатом", - йдеться в повідомленні.

Уточнюється, що мається на увазі можливість отримувати релігійні книги румунською мовою. У зв'язку з цим наголошується, що український православний вікаріат діє в Румунії з 1990 року. Крім того, Румунський патріархат попросить Константинополь прояснити проблему неканонічних ієрархів, які належали до колишнього Київського патріархату.

Водночас Румунська церква зазначила, що автокефалія ПЦУ не вирішила церковні проблеми в Україні. Зокрема, ПЦУ була прийнята в основному тими, хто не був у спілкуванні з Московським патріархатом.

"Проблема церковної єдності України зараз не повністю вирішена, в тому числі і тому, що в Україні є російське населення, що має пряме відношення до Московського патріархату", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 5 січня в Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію ПЦУ. А вже на наступний день, 6 січня, Варфоломій офіційно вручив Томос першому предстоятелю ПЦУ митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина