20.05.2019
. 23 oC ясно

EUR 28.90/29.50 USD 26.00/26.35
ukenru

Новини України

В Україні продовжать дорожчати сигарети. Цього року їхня ціна зросте на 5-7 гривень

Протягом кількох років ціна однієї пачки може зрости до 100 грн.

Більше 100 гривень за пачку сигарет доведеться платити українським курцям через щорічне збільшення акцизу на тютюн. Чергове здорожчання відбудеться вже за кілька днів. Про це повыдомляє ТСН.

Та в Кабміні вирішили цим не обмежуватися. За кілька місяців позапланово збільшать акциз. А це - нове зростання цін.

Планове здорожчання сигарет обурює курців. Та ціни на тютюн підніматимуть щороку. В Україні вісім мільйонів курців. На одну пачку сигарет в середньому витрачають 36 гривень. До 2025-го сума буде зростати на 20 відсотків - щорічно.

2019 року ціни на тютюнові вироби збільшаться двічі – цього місяця і влітку. В середньому ціна виросте на 5-7 гривень. А за 5 років середня ціна пачки дійде до ста гривень. Усе начебто, щоб перекрити темпи інфляції. Експерти ж бачать в цьому іншу мету - залатати діри у бюджеті.

"Коли є планування бюджету, щороку є намагання якісь розриви в доходах закрити саме за рахунок підвищення акцизів. Йдеться про мільярди гривень", - розповідає економічний експерт Олександр Крамаренко.

А в МОЗі впевнені - підвищення цін на тютюн – це найефективніший спосіб скоротити кількість курців. І зменшити поширення звички серед неповнолітніх.

"Щоб у них не вистачило коштів в кишені, щоб купити ці сигарети. Якщо дитина до 18 років не долучається до куріння, то набагато більше шансів, що вона залишиться некурцем протягом всього життя", - зазначає керівник Директорату громадського здоров'я МОЗу Андрій Скіпальський.

Підвищення цін на сигарети вже довело свою дієвість. За останні 10 років кількість курців в Україні зменшилася на 20 відсотків.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина