19.05.2019
. 16 oC облачно

EUR 29.05/29.70 USD 26.15/26.46
ukenru

Новини України

Супрун заявила, що діти з кашлем, нежитем і температурою, нижчою від 38 °C, можуть ходити у школи й садки

Супрун заявила, що діти з кашлем, нежитем і температурою, нижчою від 38 °C, можуть ходити у школи й садки, передає Гордон.
За словами виконувача обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляни Супрун, після застуди діти можуть бути заразними ще два тижні, однак це не привід скасовувати відвідування навчальних закладів. Супрун зазначила, що миття рук перешкоджає поширенню вірусів. Дітям можна ходити у школу з невеликою температурою і кашлем, заявила 17 лютого у Facebook виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

"Ваша дитина сильно кашляє! Потримайте її вдома, бо вона всіх позаражає". Така фраза знайома багатьом і дуже ускладнює життя і дітям, і батькам. Інколи дитину справді треба залишити вдома, але в деяких випадках ці заходи зайві... За рекомендаціями Американської академії педіатрії, нежить чи кашель, який триває після перенесеної хвороби, не є завадою для відвідування садочка чи школи", – написала Супрун.

Водночас вона зазначила, що відвідувати навчальний заклад дитині з нежитем або кашлем можна тільки у разі дотримання трьох умов: дитину оглянув лікар і дозволив ходити у школу або садок; температура тіла дитини нижча від 38 °C і не внаслідок дії жарознижувальних, а сама собою; дитина активна, добре почувається.

"Винятки становлять періоди епідемії грипу. У такий час кашель, нежить чи хворе горло – вагома причина залишити дитину вдома. Якщо водночас є один чи кілька респіраторних симптомів: хворе горло, кашель чи нежить і температура, вища за 38 °C, то потрібно йти на прийом до лікаря. Якщо ж уважаєте, що дитині складно їхати в лікарню – порадьтеся з лікарем. За потреби він може вирішити здійснити візит додому", – сказала Супрун.

За її словами, дитина, яка перехворіла на застуду, може бути заразною до двох тижнів, навіть якщо у неї немає видимих симптомів. "Тому так важливо, щоб діти в колективі регулярно мили руки. Це ефективно стає на заваді інфекціям", – додала в.о. глави МОЗ.

Вона також перерахувала випадки, коли дітям не можна відвідувати школи чи садки: дитина не може брати участь у всіх заняттях через хворобу, вона втомлюється, потребує сну; під час гострої фази інфекційного захворювання, з температурою, вищою від 38 °C, у разі появи симптомів респіраторних захворювань; якщо дитина має хворий вигляд – плаче, у неї утруднене дихання, є висип, який швидко поширюється.

"Надійний захист від грипу дає щеплення. Та ж Американська академія педіатрії наполягає на вакцинації проти грипу дітей, старших за шість місяців. За відсутності протипоказань таке щеплення потрібно робити дітям щорічно. Збираючи дитину у дитячий садок чи школу, будьте уважні. Якщо не впевнені, що дитина здорова, краще проконсультуватися з лікарем та керуватися його рекомендаціями", – резюмувала Супрун. 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина