21.05.2019
. 16 oC ясно

EUR 28.80/29.40 USD 26.00/26.35
ukenru

Новини України

Україна вшановує учасників воєн за кордоном

В Україні 15 лютого відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

В Україні в п'ятницю, 15 лютого, вшановують учасників бойових дій на території інших держав. Про це повідомляє прес-служба глави держави, пише  Кореспондент.

"В Україні 15 лютого відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Він встановлений згідно з указом президента від 11 лютого 2004 року. Ця дата обрана не випадково: 15 лютого 1989 року завершилася радянська військова інтервенція до Афганістану. Крізь горнило тієї війни пройшли 160 тисяч українців, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, а 3360 не повернулися до своїх домівок", - йдеться в повідомленні.

Зазначено, що за часів СРСР українські військові брали участь у локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 держав: Афганістані, Чилі, Іспанії, Єгипті, В'єтнамі, Ефіопії, Сирії, Анголі, Мозамбіку, на острові Куба та в інших "гарячих" точках.

Крім того, після здобуття Україною незалежності військові фахівці ЗСУ стали учасниками багатьох миротворчих місій.

"За даними Міністерства оборони, з 1992 року в міжнародних миротворчих операціях взяли участь майже 44 тисячі військовослужбовців. З самого початку конфлікту на сході України тисячі ветеранів, перш за все "афганців", виступили на захист рідної землі. Зараз вони проходять службу у складі Збройних сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, СБУ та інших силових підрозділах", - додали у відомстві.

Як відомо, в цей день зазвичай відбувається низка урочистих заходів і церемоній - покладання квітів до пам'ятних знаків, проведення мітингів-реквіємів, зустрічей з учасниками бойових дій на території інших держав. Водночас в храмах і монастирях проводяться панахиди за загиблими та померлими учасникам бойових дій на території інших держав.

Нагадаємо, майже 355 тисяч учасників антитерористичної операції на сході України отримали статус учасника бойових дій (УБС).

Також повідомлялося, що більш як 300 українських миротворців беруть участь у восьми міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки в шести країнах світу і районі Аб'єй.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина