22.08.2019
. 16 oC пасмурно

EUR 27.60/28.35 USD 24.95/25.30
ukenru

Новини України

Уперше за сотню років біологам в Африці вдалось зняти на камеру "міфічного" чорного леопарда

Лише на нічних та інфрачервоних зображеннях можна розгледіти плямистий візерунок тварини.

Біологам в Африці вдалося зробити унікальні кадри напівміфічного чорного леопарда – вперше і востаннє на континенті тварину вдалось сфотографувати 1909 року в Ефіопії.

Про це повідомляє CNN, передає  ТСН.

Нік Пілфольд, вчений з Сан-Дієго, який працює в сфері охорони довкілля, розповів: рідкісні кадри вдалось отримати після кількох місяців роботи і очікування.

Його команда минулого року розмістила спеціальні камери біля заповідника Лойсаба у Кенії, аби стежити за популяцією леопардів, які занесені до Червоної книги. Тоді до них дійшли чутки про появу чорного леопарда.

Вони посилили спостереження і за кілька місяців отримали результати. Як пояснив Пілфольд, забарвлення шерсті леопарда стає абсолютно чорним через меланізм – мутація, що призводить до надлишкового продукування пігменту. Фактично, це протилежність альбінізму.

Хоча шерсть леопарда чорна на вигляд вдень, на нічних та інфрачервоних зображеннях можна розгледіти плямистий візерунок тварини.

Біолог додав, що меланізм зустрічається приблизно у 11% леопардів у всьому світі, але більшість таких леопардів, яких також називають чорними пантерами, живуть в Південно-Східній Азії. "Чорні леопарди в Африці надзвичайно рідкісні", - наголосив Пілфольд.

 

Tags: , , ,

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина