21.05.2019
. 16 oC ясно

EUR 28.80/29.40 USD 26.00/26.35
ukenru

Новини України

НАТО готує оборонні заходи через ліквідацію ракетного договору

Міністри оборони НАТО на зустрічі в Брюсселі обговорять "розгортання РФ кількох дивізіонів ракет 9М729".

НАТО починає підготовку оборонних заходів через припинення Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності. Про це заявив у вівторок, 12 лютого, генсек Альянсу Єнс Столтенберг напередодні зустрічі міністрів оборони організації в Брюсселі, повідомляє  Кореспондент.

"Водночас ми готуємося до миру без ДРСМД. Ми обговоримо, які кроки має зробити НАТО, щоб адаптуватися до ракет Росії. Але якими б не були ці кроки, вони будуть зваженими, скоординованими і оборонними. Ми не маємо наміру розгортати нові ракети в Європі", - сказав він.

Генсек наголосив, що міністри оборони НАТО обговорять "розгортання РФ кількох дивізіонів ракет 9М729". "Ми всі знаємо, що договір, якого дотримується тільки одна сторона, не може гарантувати безпеку, тому США при повній підтримці союзників з НАТО оголосили про вихід. Це рішення набуде чинності через 6 місяців. У Росії є остання можливість вступити відповідально - повернутися до дотримання договору, - і ми закликаємо Росію скористатися цією можливістю", - додав він.

Столтенберг вкотре заявив, що "НАТО не хоче нової гонки озброєнь". "Це ні в чиїх інтересах", - пояснив він.

Генсек також заявив, що тема припинення дії ДРСМД буде обговорюватися на Мюнхенській конференції з безпеки і в ході прямих контактів між РФ і НАТО.

Столтенберг повідомив, що зростання оборонних витрат європейських країн-членів НАТО і Канади складе $100 млрд в наступному році. При цьому він зазначив, що не всі країни НАТО виконають свої зобов'язання зі збільшення військових витрат до 2% ВВП до 2024 року.

Нагадаємо, 1 лютого стало відомо, що США на шість місяців припиняють виконання зобов'язань в рамках ДРСМД через російську ракету 9М729, яку Вашингтон вимагає знищити.

Москва вирішила відповісти дзеркально і також оголосила про припинення участі в угоді.

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина