22.05.2019
. 20 oC ясно

EUR 28.80/29.45 USD 26.00/26.40
ukenru

Новини України

В Україні викрали 56 музейних експонатів в 2018 році

Протягом 2018 року в Україні було вкрадено 56 експонатів, з них 17 картин, інші - переважно нумізматичні предмети, пише  Кореспондент.

В Україні за 2018 рік було викрадено 56 експонатів, з них 17 картин, інші - переважно нумізматика.

"За інформацією, отриманою від Департаменту культури і взаємозв'язків з громадськістю Черкаської обласної держадміністрації та комунального закладу Сумської обласної ради Меморіальний будинок-музей А. П. Чехова в м. Суми, в 2018 році було викрадено 56 музейних предметів державної частини Музейного фонду України, 17 з них - картини, інші - переважно нумізматика", - йдеться в повідомленні.

Зазначено, що серед викрадених картин: Перебування Т. Г. Шевченка в науці в диякона Єфрема, Портрет сестри Оксани і Портрет Агафії (польова Гапки) 1895 року - автор І. Макушенко, Колодязь 2010 року, автор Ю. Іщенко, Коліївщина І. Губасний 1987 року, Тиха вулиця 1984 року І. Бондар та інші.

Також зниклими експонатами є різні старовинні монети, в тому числі з дорогоцінних металів, та інші нумізматичні предмети.

Відомо, що всі ці музейні експонати вкрадено з Лисянського районного історичного музею ім. Т. Г. Шевченка в Черкаській області.

У свою чергу в Черкаському обласному краєзнавчому музеї працівники не дорахувалися двох картин: Т. Г. Шевченко в Млієві А. Баумайстер 1989 року і Майбутні садівники М. Романишина 1987 року.

Водночас в Сумах з Меморіального будинку-музею А. П. Чехова викрадений один експонат: фаянсова чашечка для лікарських крапель.

За даними міністерства, зараз зникнення цих експонатів розслідується, розпочаті кримінальні провадження.

Крім того, відомо, що з початку 2019 року жодних повідомлень про викрадені музейні предмети поки не надходило.

Раніше в Індії поліція зловила злодіїв, які вкрали з королівського музею золотий "ланч-бокс" вартістю 7 млн доларів.

Також повідомлялося, що колекцію Історичного музею в Дніпрі поповнили "кам'яним богатирем" зі степів Магдалинівського району.

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина