26.08.2019
. 18 oC ясно

EUR 27.55/28.30 USD 24.95/25.30
ukenru

Новини України

Комітет Ради вимагає терміново призначити главу МОЗ через епідемію кору

Комітет Верховної Ради з питань охорони здоров'я закликає призначити главу Міністерства охорони здоров'я та головного санітарно-епідемічного лікаря Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на портал Верховної Ради.

Завідуюча кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця Ольга Голубовська зауважила, що в Україні спостерігається справжня епідемія кору, і такий рівень захворюваності спостерігався тільки в епоху, коли ще не проводилась вакцинація.

"Епідемію не оголошено, оскільки, згідно із законодавством, вона оголошується за поданням головного санітарного лікаря України, а зараз на цій посаді немає нікого", - зазначила медик.

Додамо, що під час засідання члени комітету вирішили визнати протиепідемічні заходи, які вживаються МОЗ для ліквідації спалаху інфекції кору, незадовільними і такими, що несуть небезпеку життю і здоров'ю українців, а також безпеці держави; визнати роботу оперативного штабу МОЗ з реагування на ситуацію з поширення кору в Україні незадовільною.

Нардепи також планують провести внутрішнє розслідування та визначити винних у незадовільній організації роботи штабу МОЗ щодо зупинки епідемії.

"Звернутися до виконавчої гілки влади з проханням призначити головного санітарно-епідемічного лікаря або виконувача його обов'язків, а також розглянути доцільність оголошення епідемії кору; звернутися з вимогою негайно призначити міністра охорони здоров'я; на основі даних науковців підготувати статистичні матеріали щодо захворюваності на кір в Україні і направити від імені комітету у Всесвітню організацію охорони здоров'я для оцінки об'єктивного стану речей", - сказано у повідомленні.

Нагадаємо, 5 лютого нардеп від "Радикальної партії" Ігор Мосійчук повідомив, що суд задовольнив його позов і заборонив Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я.

У МОЗ розпочали консультації з юристами з приводу цього рішення.

Окружний адміністративний суд міста Києва роз'яснив своє рішення про відсторонення Уляни Супрун з посади в.о. міністра охорони здоров'я.

Тим часом у Києві на 15 лютого збирають акцію на підтримку Супрун.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман закликає не допустити зупинки реформи медичної галузі і повернення в неї корупції.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина