24.08.2019
. 23 oC ясно

EUR 27.55/28.30 USD 24.95/25.30
ukenru

Новини України

Кров проти Томосу: Коли кандидати в президенти кинуться на захист московських попів

Схоже, Кремль готує під наші вибори сакральні жертви з числа попів УПЦ МП, аби протискати у свідомість українців розкольницьку тезу: у передвиборчому бедламі винен Томос і ті, хто його відстоюєУ Російській православній церкві, що працює в Україні, заявили про побиття їхнього священника, що служить у селі Гніздичне Збаразького району на Тернопільщині, повідомляє depo.ua. Нагадаємо: у неділю біля церкви сталася сутичка між прихильниками Православної церкви України та представниками релігійної громади колишньої УПЦ МП. Як повідомляють в інформаційно-просвітницькому відділі московської церкви в Україні, від рук "чоловіків кремезної статури з червоно-чорними нашивками на рукавах та власне поліції постраждав настоятель релігійної громади Української Православної Церкви протоієрей Стефан Балан".

Зі свого боку, в поліції заявляють, що священика не били, а штовханина виникла через неузгодження часу проведення богослужіння. Правоохоронці лише розділили сторони конфлікту і силу до них не застосовували. Сьогодні ж в Національній поліції повідомили, що з'ясовують обставини інциденту. Відомості за ним внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 296 ККУ "Хуліганство".

Отже, погрози захищати свої позиції аж до застосування сили, які ще із середини минулого року публічно звучать від чільних представників УПЦ МП – від настоятеля Києво-Печерської Лаври Павла до "православного олігарха" Вадима Новинського, починають справджуватися. А на тлі недавньої заяви російського президента про готовність захищати віруючих в Україні - це вже становить загрозу не лише громадській, але й державній безпеці. Тому з "побитим" Баланом мала б спілкуватися не лише поліція, а й Служба безпеки України.

Що ж змушує активізуватися московських попів? Відповідь зрозуміла: становлення Православної церкви України, яке триває швидкими темпами. Лише за минулі вихідні, 2 і 3 лютого, до ПЦУ перейшли 28 парафій у 12 областях нашої держави – Вінницькій, Волинській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Харківській, Київській, Львівській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій і Чернівецькій. Загальна кількість парафій, які перейшли з Московського патріархату в Православну церкву України, на сьогодні перевищило дві сотні. Найбільш активний цей процес на Західній Україні. Останнім часом активізувалися центр країни і північ, тоді як на сході й півдні процес переходу парафій до Української церкви відбувається повільніше.

Але саме на Заході України (та ще у столиці) Кремль зосередив свій "церковний спецназ" - найбільш агресивних і вочевидь готових до силового протистояння попів, монахів та фізично міцних "прихожан". На перший погляд, дивно, але це факт: саме Західна Україна стала форпостом московської церкви в нашій країні. І тут вони готуються дати бій Українській церкві. Тут, на Тернопільщині, розташована Почаївська лавра – оплот московського церковного мракобісся, відомий своїми "листками", через які водночас із закликами до відмови від отримання ідентифікаційних кодів і паспортів з чипами пропагується відверта ненависть до всього українського.

Можна припустити, що згадане протистояння в тернопільському селі (між іншим, розташованому недалеко від Почаєва, відповідно на збори місцевої церковної громади могли завітати "гості" з московським акцентом) невипадково спровоковане саме 3 лютого, в день інтронізації предстоятеля автокефальної помісної православної церкви в Україні Епіфанія. Входження на престол відбулося, нагадаємо, у Софії Київській за участі численних гостей і представників інших церков. Російська церква відреагувала на подію новою порцією гнівних заяв. А її сателіти – зокрема, патріарх Сербський Іриней повідомив, що СПЦ не визнає "нову церкву" в Україні. У сербській церкві десь приблизно стільки прихожан, скільки в Києві і Київській області. То чи варта уваги її думка взагалі?

Українська церква минулого тижня була офіційно зареєстрована Мінюстом. Тобто формалізацію її існування фактично завершено. А от УПЦ Московського патріархату належить перейменуватися згідно з положеннями ухваленого парламентом закону №5309. Робити вони цього вочевидь не хочуть. Кажуть: автономні і РПЦ їм не указ. У що, звісно, ніхто не вірить. Один той факт, що колишній митрополит Київський Онуфрій входить до складу постійних членів Синоду РПЦ спростовує всі заяви УПЦ МП.

З огляду на серйозну кризу, в яку звалюється московська церква в нашій країні, її очільники, схоже, вдаються до провокацій, подібних до тієї, що трапилася на Тернопільщині. Поліції і спецслужбам варто бути готовими до цього. Особливо в умовах виборчої кампанії, яка зараз у самому розпалі. Скориставшись політичною ситуацією, РПЦ може спробувати мститися чинному главі держави Петрові Порошенку за його активне сприяння відновленню помісної Православної церкви в Україні. Мовляв, ми ж попереджали, що будуть бійки і кров, – от вам.

Насправді ще на старті відродження автокефальної церкви в Україні було зрозуміло: якщо держава не стримуватиме представників московської церкви від помилкових дій і не забезпечить нормальні умови переходу парафій до ПЦУ, то будуть проблеми. І тепер російські церковники тикатимуть пальцем у те, що, мовляв, і поліція їх не захищає, і президент не те заявляє, і СБУ на них тисне… У гібридній війні Росії з Україною це стане технологією втручання у наші вибори. Ще трохи, і нам покажуть нового "розіп'ятого хлопчика". Цього разу в рясі.

До речі, у цих умовах цікаво буде стежити за тим, хто із політичних сил та кандидатів у президенти (крім, звісно, екс-регіоналів – це їхній хліб) волатиме, що влада провокує релігійні конфлікти. Через такі заяви й "засвічуватимуться" агенти впливу й "консерви" російських спецслужб у вітчизняному політичному класі.

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина