22.08.2019
. 16 oC пасмурно

EUR 27.60/28.35 USD 24.95/25.30
ukenru

Новини України

Сімейний випадок ботулізму: чоловік з жінкою отруїлися м’ясною консервою

Стан хворих лікарі оцінюють як середньоважкий, пише  Є.

 

На Хмельниччині цього року зафіксований перший випадок ботулізму. Захворіла на небезпечну недугу подружня пара з Чорного Острова Хмельницького району. Про це повідомила лікар з гігієни харчування Хмельницького міськрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Валентина Щавінська.

«Чоловік з жінкою ще восени заготовили домашню тушонку. Через порушення технології виготовлення, в одній із банок розвинувся токсин ботулізм. Коли подружжя з’їли страву, стан їхнього здоров’я різко погіршився – в них паморочилося в голові, була сухість в роті, порушений рефлекс ковтання та двоїлось в очах. Подружжя госпіталізували до Хмельницької інфекційної лікарні. Стан здоров’я медики оцінювали як середньоважкий. На щастя, знайомі оперативно привезли зі столиці протибутулістичну сироватку і її одразу ввели пацієнтам», - розповіла Валентина Валеріївна.

Лікар каже, що якби подружжя перед споживанням термічно обробило страву, таких наслідків можна було б уникнути.

До речі, минулого року в Хмельницькій області було зареєстровано дев’ять випадків ботулізму.

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина