24.08.2019
. 23 oC ясно

EUR 27.55/28.30 USD 24.95/25.30
ukenru

Новини України

У Порошенка нагадали: якщо РПЦ відмовиться змінювати назву, то буде сплачувати податки

Згідно із законом, Українська православна церква Московського патріархату в Україні повинна називатися Російською православною церквою, пише  Главком.

Якщо Російська православна церква відмовиться виконувати вимогу закону України щодо назви своєї церкви в Україні, вона не отримає статусу неприбуткової організації. Тоді їй доведеться платити податки. Про це заявив народний депутат України з фракції Блок Петра Порошенка Іван Вінник.
Нардеп наголосив на тому, що Українська православна церква Московського патріархату в Україні повинна називатися Російською православною церквою.

«І РПЦ не служить в Україні, а працює. РПЦ не є інститутом, який несе релігійність чи духовність у соціум. Російська православна церква в Росії була, є і буде інструментом політичного впливу через релігію і духовність. Цього не приховує Путін», – зауважив Іван Вінник.
Нардеп пригадав, як у Кремлі неодноразово збиралася Рада нацбезпеки й оборони РФ щодо церковних питань.

«Там обговорювали і питання надання незалежності Українській православній церкві. Державний орган! Рада національної безпеки! Яке вона може мати відношення до питань духовних і релігійних? Якщо вони збиралися, то інститут, який вони обговорювали, тобто РПЦ, є не зовсім церквою в канонічному розумінні», – сказав Іван Вінник.

Він додав, що закони, які прийняла ВРУ щодо перейменування релігійних організацій в Україні, є цілком виправданими і зрозумілими.

«РПЦ може працювати в Україні. Її парафії можуть існувати. Але вона має називатися Російська православна церква. А що стосується ВРУ, то вона прийняла зовсім зрозумілі закони щодо переходу громад, користування приміщеннями церков і щодо перереєстрації назв.

А що буде, якщо вони не перейменуються? Усе просто. Річ у тім, що церква є неприбутковою організацією. Вона має бути зареєстрована у Мінкульті, де ведеться облік неприбуткових релігійних, церковних організацій. А якщо РПЦ, порушуючи закон України, відмовиться виконувати його вимогу щодо назви і перейменування в РПЦ, вона не отримає статусу неприбуткової організації. Російській православній церкві доведеться платити податки. Це найбільше, чого бояться російські церковники», – заявив Іван Вінник.

Напередодні президент Петро Порошенко підписав закон про перехід парафій до Православної церкви України.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина