22.08.2019
. 16 oC пасмурно

EUR 27.60/28.35 USD 24.95/25.30
ukenru

Новини України

В окупованому Криму назріває нова екологічна катастрофа - Тимчук

У Криму назріває нова загроза екологічної катастрофи через діяльність Камиш-Бурунського залізорудного комбінату в районі Керчі, повідомляє  Укрінформ.

Про це написав у Facebook координатор групи "Інформаційний спротив" народний депутат Дмитро Тимчук.

"Це пов'язано з розбиранням комерційними будівельними підприємствами, контрольованими РФ, сховища відходів металургійного виробництва, накопичених у результаті роботи Камиш-Бурунського залізорудного комбінату в контексті видобутку сипучих будматеріалів", - написав Тимчук.

За його словами, створені на місці кримських озер Нижньо-Чербуське і Верхньо-Чербуське сховище відходів металургії - це гідротехнічні споруди, які містять токсичні речовини у вигляді мілкодісперних частинок.

"Вміст у них фосфору, хрому, ванадію і миш'яку перевищує гранично допустиму концентрацію в 30-150 разів, у залежності від місця забору проби. Водночас, накопичені запаси сипучих відходів на сьогодні використовуються як добавки під час виготовлення цементу і будівельного піску", - зазначив нардеп.

Тимчук застерігає, що ця ситуація може "призвести до спалаху масових захворювань населення, а також загрожує флорі та фауні на сотні кілометрів від сховищ, шляхом поширення токсичних речовин морською водою вздовж узбережжя Чорного моря".

За даними ІС, Камиш-Бурунський залізорудний комбінат - нині закрите підприємство з видобутку, збагачення та агломерації руд заліза (в т.ч. з домішками миш'яку, фосфору та ін.) в р-ні Керчі, раніше виробляв офлюсований агломерат залізних руд і флюсовий вапняк. Включає 3 залізорудних і 1 вапняковий кар'єри, дробильно-збагачувальну і агломераційну фабрики, ін. об'єкти.

Як повідомляв Укрінформ, 24 серпня 2018 року в анексованому Криму в місті Армянськ стався викид невідомої отруйної речовини. Пізніше прес-служба Азово-Чорноморського регіонального управління Держприкордонслужби України повідомила про те, що на Херсонщині прикордонники зафіксували факт хімічного забруднення з території окупованого Криму. Зазначалося, що прикордонники Херсонського загону зафіксували на адмінкордоні з анексованим Кримом випадки отруйних хімічних викидів із заводу "Титан". Це призвело до різкого погіршення здоров'я місцевих жителів і особливо дітей. Крім того, на металевих предметах, деревах, дахах будинків і навіть всередині приміщень утворився маслянистий наліт з жовто-зеленим відтінком.

На 12-й день екологічної катастрофи так звана влада Криму "призупинила" на два тижні роботу заводу “Титан”. Однак через деякий час робота кримського заводу "Титан" була відновлена.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина