21.08.2019
. 18 oC ясно

EUR 27.60/28.35 USD 25.00/25.35
ukenru

Новини України

Понад мільйон прибутку: Хмельницький заробляє на газу, який добувають зі сміттєзвалища

Метан, що заліг під сміттям, установка переробляє на електричну енергію.

Рік тому на Хмельницькому полігоні твердих побутових відходів почали відкачувати газ з 48 свердловин. Пізніше його спалюють на спеціальній установці та виробляють електроенергію. Вартість вкладених інвестиційних коштів в установку – понад 20 мільйонів гривень. З міського бюджету на цей проект не витрачено жодної гривні.

«Метан, що заліг під сміттям, установка переробляє на електричну енергію. Її і продають. 13 відсотків із виручених коштів, за домовленістю надходитиме у місто. За рік на рахунок комунального підприємства «Спецкомунтранс» вже «впало» 1 мільйон 399 тисяч гривень. Ці кошти спрямують на потреби сміттєзвалища», - розповів сайту «Є» директор ХКП «Спецкомунтранс» Олександр Зімін.

«Фактично не вклавши жодної копійки бюджетних коштів ми отримали хорошу інвестицію, щомісячні надходження на рахунки підприємства і почали вирішувати проблеми із сміттям. Ми почали забирати газ і об’єм нашого сміттєзвалища почав зменшуватися. Разом з тим мінімізували винекнення пожеж», - додав Олександр Зімін.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина