24.08.2019
. 23 oC ясно

EUR 27.55/28.30 USD 24.95/25.30
ukenru

Новини України

Супрун не радить вживати деякі цитрусові під час прийому ліків

В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун не радить вживати такі цитрусові як помело, лайм та гіркі апельсини під час прийому ліків, оскільки це дає побічні ефекти, пише  Експрес.

 "Речовини, що містяться в грейпфрутах і їм подібних, містять сполуки, які обмежують дію ліків в організмі. Препарати майже безперешкодно потрапляють у кров і їхня концентрація стає занадто великою - немов прийняли не одну таблетку, а три або навіть сім. Тому деякі ліки в поєднанні з грейпфрутовим соком або навіть грейпфрутом, який ви з'їсте потім, дають побічні ефекти", - написала Супрун.
 
За словами керівниці МОЗ, зараз відомо про як мінімум 85 препаратів, яких об'єднує пероральний прийом і низька біодоступність.
 
Як зазначила Супрун, побічні ефекти можуть виникнути під час прийому таких груп ліків: препарати для зниження холестерину (статини), для регуляції тиску, регуляції ритму серцебиття, протиінфекційні препарати, у тому числі еритроміцин, більшість антидепресантів і препаратів для зниження тривожності, антикоагулянти, знеболювальні та ліки для подолання еректильної дисфункції.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина