21.08.2019
. 18 oC ясно

EUR 27.60/28.35 USD 25.00/25.35
ukenru

Новини України

Альпійська Маланка: як в гірських районах Австрії та Німеччини проводили парад “різдвяної відьми”

Давній український обряд Маланки з традиційним переодяганням у тварин і фольклорних персонажів має свого двійника в альпійських регіонах південної Німеччини та Австрії.

Напередодні Водохреща жителі сіл та містечок у німецькомовній частині Альп влаштовували театралізоване дійство, головним персонажем якого була дохристиянська зимова богиня германських народів Перхта, яку ще називали “різдвяною відьмою”, та її демонська свита, пише  Експрес-онлайн.

Як повідомляла у 1939 році віденська газета Das interessante Blatt, для участі в параді, які проходив вулицями, австрійські горяни готували спеціальні костюми та страшні маски, а сам похід часто супроводжувався грою на музичних інструментах.

Головним завданням Перхти під час таких парадів було стежити за тим, чи у всіх помешканнях господині навели ідеальний порядок. Якщо ж “різдвяна відьма” зауважувала якусь незакінчену хатню роботу, то подібно до української Маланки бралася по-своєму “хазяйнувати”, влаштовуючи в хаті ще більший безлад та розгардіяш.

За переказами, пані Перхта також стежила за тим, як діти прибирають у своїх кімнатах, і в ніч на Водохреща нагороджувала старанних і карала нечепур. Першим вона підкладала у черевичок срібну монету, другим — розжарену вуглинку.

 

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина