24.08.2019
. 23 oC ясно

EUR 27.55/28.30 USD 24.95/25.30
ukenru

Новини України

Резиденція Вселенського патріарха - скромний храм з унікальними реліквіями

Урочиста церемонія вручення Томоса про автокефалію об'єднаної Православної Церкви України відбувалася у Стамбулі, у патріаршому храмі Святого Георгія, який є однією з найбільших православних святинь світу. "Невеличка церква святого Георгія, починаючи з XVII століття, є фактично катедральним собором Вселенського Патріарха (до того була частиною жіночого монастиря), — розповідає в коментарі газеті  Експрес  Анатолій Бабинський з Інституту східнохристиянських студій ім. Митрополита Андрея Шептицького (Університету Торонто). — Раніше катедрою була відома свята Софія, але після 1453 року, коли турки захопили Константинополь, Православна Церква втратила її.

Розташований цей храм у Фанарі — районі Стамбула. Церква не надто визначна споруда порівняно з іншими відомими храмами древньої Візантії, як та ж Софія чи храм Влахернської Богородиці".

У 1720 році храм був майже повністю зруйнований під час великої пожежі, згодом його перебудували. Ще одна велика пожежа, яка знищила архіви Константинопольської патріархії, сталася тут у 1738 році. Було втрачено й багато документів щодо взаємовідносин зі східними митрополіями, і з Київською зокрема.

У цій церкві Патріарх також здійснює чин мироваріння. Це миро отримуватиме українська Церква як знак духовної єдності з Церквою-матір'ю.

У храмі святого Георгія зберігаються три історичні ікони: мозаїчна ікона Пресвятої Богородиці Паммакарістос (Всеблаженна) ХІ століття, образ Йоана Предтечі та чудотворна ікона Пресвятої Богородиці Фанеромени (Явлена). Останню віряни особливо шанують. А в притворі є ікона пророка Іллі в одязі з хутра, — як пам'ять про торговців хутром, які провели водоносну систему на Фанар.

Храм відомий і Патріаршим чотириметровим Троном. За легендою, він належав знаменитому Константинопольскому патріарху святому Йоанну Златоусту (398 — 404). Патріарх на нього не возсідає, адже це — реліквія. Для глави Церкви призначений трохи менший за розміром трон — він розташований поряд.

"А ще в цьому храмі зберігається стовп, біля якого, ймовірно, бичували Христа", — каже Анатолій Бабинський.

Там також є реліквії відомих святих Східної Церкви, зокрема святих Йоана Златоуста і Григорія Богослова, які у 2004 році повернув Константинопольському патріархатові Папа Іван Павло ІІ.

"Храм Святого Георгія у Стамбулі дуже скромний зовні, — ділиться враженнями релігієзнавець Людмила Филипович, котра бувала у святині. — Та й всередині все — доволі аскетичне, немає помпезності. Будь-хто може зайти до церкви, усамітнитися і помолитися".

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина