24.08.2019
. 20 oC ясно

EUR 27.55/28.30 USD 24.95/25.30
ukenru

Новини України

Епитрахіль, сакос і 33 фібули: що символізує вбрання єпископату нової церкви

Після отримання Томосу в декого виникло запитання, чи зміниться одяг для єпископату ПЦУ, передає  газета Експрес.

"Єпископське облачення у нас і в Константинополі ідентичне, це не новий (сталий) стиль, деякі елементи одягу увійшли в ХV — XVI столітті, а деякі збереглись з апостольських часів, — розповідає отець Іван Сидор. — Спершу єпископ вдягає підрясник (чорного кольору), зверху — підсакосник (білого кольору), тоді — епитрахіль (надягається через голову на шию, символізує благодать, яка сходить на священнослужителя.

Також це символ того, що Ісус Христос взяв на плечі гріховну людську природу, яку зображають на іконах в образі ягнати). Потім — пояс, на руки надягають поручі (симворлізують шнурки, якими зв'язували Ісуса Христа перед Його стражданнями), через плече — палицю (символізує духовний меч — за аналогією, як воїни носили меч через плече), на верх — сакос (найбільша частина одягу — від шиї донизу, традиційно на ньому є 33 фібули гудзики, їх кількість нагадує про вік Христа). Поверх надягають омофор — довгий плат, прикрашений хрестами. Одягаючи кожну річ, священик читає відповідну молитву.

На митрі (головний убір) є ікони, по центру — Спасителя, позаду — розп'яття, по боках — Богородиці й Івана Хрестителя (чи Миколи Чудотворця). Може бути зображено орла — це символ Візантії, двоголовий орел був на гербі Константинольського патріархату.

Також владики та єпископи під час богослужінь тримають жезл, пише  Кам'янець Live.

Залежно від свята, обирається колір облачення, наприклад, на Різво Христове, Водохреще — білий колір, в день мученика — червоний, звична дата — золотий. Шиють такий одяг із парчі, займаються цим у монастирях, спеціальних майстернях, навіть є священики, які мають такий дар. Ціни на одяг — від 2,5 тисячі гривень, на митру — від 2 тисяч (дорожче коштують вироби, на яких ікони писані вручну, чи оздоблені коштовнішим камінням).

Також єпископи на грудях носять хрест і панагію — кругла ікона Богородиці. А от предстоятель Церкви, що стосується й Митрополита Епіфанія, носить хрест і дві панагії".

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина