21.08.2019
. 18 oC ясно

EUR 27.60/28.35 USD 25.00/25.35
ukenru

Новини України

Штрафи, виправні роботи і обмеження волі: як карають за несвоєчасну виплату зарплати

Юрист Української Гельсінської спілки з прав людини  розповів, яку відповідальність передбачено в Україні за невчасну виплату заробленого.


"Затримування зарплати на термін до місяця вважається адміністративним порушенням, —  розповідає Олег Левицький, юрист Спілки. — Стаття 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає за це накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та на громадян — суб'єктів підприємницької діяльності від 510 до 1700 гривень. 

Якщо працедавець затримує виплату на більш ніж місяць, то за це передбачено кримінальну відповідальність. Згідно зі статтею 175 ККУ, порушникові загрожує штраф від 8500 до 17 000 гривень, виправні роботи на строк до двох років, позбавлення волі терміном до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років".


Тим часом українці не вважають істотним порушенням затримання зарплати на один день.

"З практики знаю, що працівники не вважають таку затримку істотним порушенням. Скаржитись починають уже після двох тижнів невиплати коштів", —  додав юрист.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина