21.08.2019
. 18 oC ясно

EUR 27.60/28.35 USD 25.00/25.35
ukenru

Новини України

Томос для України написав один з найвідоміших іконографів сучасності

З благословення Вселенського Патріарха Варфоломія I томос доручили написати ієромонаху Лукасу.

Він уже понад 20 років живе в монастирі Ксенофонт на Афоні, пише  газета Експрес.

"Ієромонах Лукас — дуже скромна людина і є одним з найвідоміших іконографів сучасності. Крім цього, він — прекрасний каліграфіст, — розповідає Митрополит Олександр (Драбинко), архиєрей Православної Церкви України. — Лукас пише у візантійському стилі. А як відомо, основні церковні документи Вселенської патріархії мають бути оформлені саме в такому. Це специфічна і давня техніка написання, яка має чіткі правила. Ієромонах Лукас — найкращий у світі з виконання цієї техніки. До речі, дуже багато офіційних документів, зокрема грамоти, які вручаються Вселенською патріархією, оформляє саме він. З благословення Патріарха написання таких документів один із обов'язків Лукаса.

До речі, нещодавно ієромонах завершив розписувати головний храм Симонопетра на Афоні. І знаємо, що ці роботи були виконані за кошти, які пожертвував українець".

Як зазначає митрополит, попри те, що в Лукаса дуже багато роботи, він намагається передати свою техніку та майстерність учням. До нього спеціально приїжджають на Афон і вчаться іконопису та каліграфії.

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина